20- ja 23-vuotiaiden SM-kilpailuihin 2019 ilmoittautuneet

Kilpailuiden aikataulu:

Lauantaina 17.8. nostetaan kaikki naisten sarjat ja sunnuntaina 18.8. kaikki miesten sarjat.
Kilpailijoiden punnitus molempina päivinä klo 9-10, kilpailupaikalla on sauna. Henkilötodistus mukaan punnitukseen.
Kilpailut alkavat molempina päivinä klo 11.

Yleisölle vapaa pääsy.

Paikka:
Porin Urheilutalo
Kuninkaanhaanaukio 12
28130 Pori

Järjestäjä: Porin Puntti-Karhut

20- ja 23-vuotiaiden SM-kilpailuihin 2019 ilmoittautuneet (Pori 17.-18.8.2019)

(nimi, seura, ikäluokka tai -luokat)

Naiset

Sarja 49 kg
Raudasoja Viivi, OAK, 20/23

Sarja 55kg
Casagrande Claudia, Herakles, 23
Harell Emmi, PuKa, 20
Lindholm Charlotta, KPK, 20/23
Mukkala Kirsi-Marja, RoRe, 20/23
Mänty Meri, RoRe, 20/23
Parhiala Jessica, RoRe, 20/23
Pääkkönen Jessica, Ra-Pa, 20/23
Sytelä Siri, AU, 20/23
Tiainen Inka, PuKa, 20

Sarja 59kg
Brännfors Nea , OP, 20
Hautamäki Emilia, SBS, 20
Kahilainen Mari, KelVi, 20
Kononen Olivia, PuKa, 20
Kunnari Nea, AlahK, 20
Laukka Linne, SeSisu, 20
Leppiaho Ronja, RoRe, 20/23
Riekki Jenni, RoRe, 23
Sinisaari Marla, Ra-Pa, 20/23

Sarja 64kg
Anttila Julia, KJ, 20/23
Bäckström Jannike, Herakles, 20/23
Hartio Sonja, ViPa, 23
Heikkinen Essi, RoRe, 20/23
Hintsala Maiju , RoRe, 23
Mattila Roosa, KPK, 23
Nevalainen Elli-Noora, Bodonos, 23
Niemelä Fanni , KJ, 23
Nurhonen Ada, TAK, 20
Siro Sini, PaPu, 20
Säynäjäkangas Pihla, TP, 23
Talasterä Suvi, PuKa, 20/23
Toivonoja Julia, TAK, 23

Sarja 71kg
Antervo Essi, LoLif, 20/23
Gleisner Emma, LeKi, 23
Lehtonen Noora, OP, 20/23
Luostarinen Aino, OAK, 20/23
Närhi Hymy-Sofia, Ra-Pa, 20
Ryynänen Hilla-Elli, OP, 20
Selin Jutta, TP, 20/23
Tervonen Sara , RoRe, 23

Sarja 76kg
Nauha Helmi, KJ, 20

Sarja 81kg
Pietarinen Sanni, JoPuPo, 20

Sarja 87kg
Hukkinen Nea, RCFT, 23
Koponen Iina, LoLif, 20

Miehet

Sarja 55kg
Koivisto Joonas, TAK, 20
Mikkola Eemeli, PuKa, 20
Raudasoja Valtteri, OAK, 20

Sarja 61kg
Helin Mikael, NuVo, 20/23
Kääriäinen Jesse, Herakles, 20
Leinonen Eetu, RoRe, 20/23
Ollila Taneli, OP, 20/23
Orava Akseli, TAK, 20

Sarja 67kg
Niemelä Timi, PuKa, 20/23
Sotaheimo Teemu, OAK, 20
Suonpää Santeri, PaPu, 20

Sarja 73kg
Heikuksela Timo, KuKis, 20/23
Hodju Anton, RoRe, 20/23
Holappa Joel, TP, 20
Kankaanpää Joonas, PuKa, 23
Mänttäri Eino, LoLif, 20
Suoniemi Konsta, OAK, 20

Sarja 81kg
Hartikainen Juuso, JoPuPo, 20/23
Härkö Sami, Atomi, 20
Kallioinen Iiro, PuKa, 23
Kangasniemi Riku, PuKa, 23
Karjalainen Valtteri, RoRe 20/23
Lähteenmäki Jaakko, MeVo, 23
Mamia Harri, LeKi, 20
Mansukoski Veeti, TP, 20
Peuranheimo Roni, Herakles, 23
Vainio Akseli, TAK, 23

Sarja 89kg
Hasu Joonas, KuKis, 20
Lietzén Martin , TAK, 23
Liikka Pasi, KuKis, 23
Nissinen Aleksi, KajKu, 23
Nykänen Jesse, Atomi, 23
Seppälä Ville, KPK, 23
Suoniemi Ville, OAK, 20
Suoniemi Väinö, OAK, 20/23

Sarja 96kg
Helkelä Henrik, TAK, 20
Parkkali Konsta, TAK, 20

Sarja 102kg
Onnela Janne-Markus, TP, 23
Ylä-Autio Aapo, TP, 23

Sarja 109kg
Keskitalo Hannes, OAK, 23
Seppä Anton, LoLif, 20

Sarja +109kg
Keskitalo Hanno, OAK, 20/23
Tuovinen Matias, Atomi, 20/23

 

Liitetiedostot