Kaikki tulokset

Kansalliset Ranen nostot, Rovaniemi (RoRe)

Kansalliset Naiset Sarja 45 kg 1. Viivi Raudasoja OAK (-05/44,7) 96 kg T15SE (43 T15SE & T17SE + 53) 161,275 p. Sarja 59 kg 1. Ronja Leppiaho RoRe (-00/58,2) 134 kg (60+74) 184,665 p. 2. Emilia Kuusela RoRe (-93/58,7) 118 kg (50+68) 161,703 p. Sarja 64 kg 1. Essi Heikkinen RoRe (-99/61,8) 125 kg (55+70) […]

Suomen Cupin finaali, Merikarvia

nimi-seura-sv/oma paino-yhteispisteet (pohjapisteet+finaalin pisteet)-tulos (tempaus+työntö) NAISET 1. Anni Vuohijoki RoRe (-88/64,73) 530,511 p. (270,022+260,489) 202 kg (90+112) 2. Saara Leskinen TAK (-93/64,69) 495,690 p. (255,746+239,944) 186 kg (84+102) 3. Jenni Puputti TP (-86/61,59) 471,420 p. (241,511+229,909) 173 kg (78+95) 4. Suvi Talasterä PuKa (-99/63,36) 452,582 p. (230,547+222,035) 170 kg (78+92) 5. Emma Gleisner LeKi (-97/67,39) […]

Kansalliset kutsukilpailut, Riihimäki (RiKi)

Kansalliset Naiset Sarja 71 kg 1. Noora Männistö RiKi (-87/69,4) 126 kg (54+72) 156,217 p. Sarja 81 kg 1. Emma Mäki-Iso RiKi (-95/79,1) 129 kg (59+70) 149,880 p. Miehet Sarja 89 kg 1. Jesse Nykänen Atomi (-96/88,1) 306 kg (135+171) 357,347 p Sarja 109 kg 1. Kim Fellman RiKi (-71/103,3) 222 kg M45SE (100 M45SE+122 […]

Piirikunnalliset kilpailut, Nummela (LoLif)

Piirikunnallinen Naiset Sarja 59 kg 1. Tea Laakkonen LoLif (-85/57,96) 136 kg (59+77) 187,925 p. Sarja 71 kg 1. Riina Saksa LoLif (-80/65,13) 170 kg (75+95) 218,433 p. 2. Johanna Vaha Herakles (-76/67,84) 121 kg (52+69) 151,901 p. Sarja 87 kg 1. Paula Jukarainen HStrong (-89/80,35) 156 kg (71+85) 179,986 p. Miehet Sarja 67 kg […]

Jäsentenväliset kilpailut, Kalajoki (KJ)

Tytöt Sarja 55 kg 1. Hanna Kyösti KJ (-03/51,05) 65 kg (26+39) 98,252 p. Pojat Sarja 49 kg 1. Juho Kyösti KJ (-06/46,11) 67 kg (31+36) 120,079 p. 2. Ossi Alasuvanto KJ (-08/29,42) 45 kg (19+26) 127,530 p. 3. Lauri Rahja KJ (-08/28,84) 25 kg (10+15) 72,524 p. 4. Veikka Niemi KJ (-12/24,50) 11 kg […]

Helsingin kuukausikisat

Piirikunnalliset Naiset Sarja 55 kg 1. Terttu Huuskonen Herakles (-44/53,80) 71 kg (31+40) 103,278 p. Sarja 71 kg 1. Katarina Nordberg Herakles (-87/71,00) 135 kg (60+75) 165,353 p. 2. Jannike Bäckström Herakles (-03/65,00) 128 kg (53+75) 164,660 p. Miehet Sarja 55 kg 1. Timo Mustonen Herakles (-07/35,40) 63 kg (26+37) 145,498 p. Sarja 67 kg […]

Puntti-Karhujen jäsentenväliset kilpailut, Pori

Jäsentenväliset Naiset Sarja 45 kg 1. Ruska Hirttiö PuKa (-10/20,8) 27 kg (12+15) 105,275 p. Sarja 49 kg 1. Sara Linden PuKa (-08/45,5) 41 kg (19+22) 67,866 p. Sarja 55 kg 1. Laura Mannila PuKa (-04/53,3) – (-+36) Sarja 64 kg 1. Olivia Kononen PuKa (-04/59,5) 69 kg (29+40) 93,726 p. Miehet Sarja 55 kg […]

Kuusankosken mestaruuskilpailut

Kansalliset Naiset Sarja 71 kg 1. Laura Evans KuKisa (-80/68,4) 123 kg N35SE (53 N35SE+70 N35SE) 153,71 p. Pojat 17-v. Sarja 67 kg 1. Timo Heikuksela KuKisa (-01/66,95) 217 kg M17SE (95 M17SE+122 M17SE) 293,89 p. Miehet Sarja 61 kg 1. Kalervo Nuutinen KuKisa (-56/60,4) 114 kg M60SE (50 M60SE+64 M60SE) 165,30 p. Sarja 81 […]

Kansalliset kilpailut, Kerava (Bodonos)

Naiset Sarja 55 kg 1. Janette Ylisoini Bod (-06/53,40) 109 kg N15SE(48 N15SE+61 N15SE) 159,404 p. 2. Hanna Putkuri Bod (-78/53,55) 72 kg N40SE (28 N40SE+44 N40SE) 105,082 p. Sarja 59 kg 1. Marla Sinisaari Ra-Pa (-05/56,30) 115 kg (52+63) 162,055 p. Sarja 64 kg 1. Laura Isopoussu Herakles (-94/62,95) 160 kg (70+90) 209,796 p. […]

Kansalliset kilpailut, Jyväskylä (ViPa)

Kansalliset Naiset Sarja 45 kg 1. Iita Kononen ÄU (-06/43,9) 82 kg (36+46) 139,878 p. Sarja 59 kg 1. Mari Kahilainen KelVi (-99/58,2) 105 kg (45+60) 144,700 p. 2. Aino Harju ViPa (-04/56,8) 98 kg (41+57) 137,271 p. 3. Josefiina Reini ÄäHu (-02/ 56,7) 93 kg (39+54) 130,423 p. Sarja 76 kg 1. Jenna Parviainen […]

Karvian Kirin jäsentenväliset mestaruuskisat

Naiset Sarja 55 kg 1. Sara Tuuliniemi KarKi (-06/53,3) 45 kg (20+25) 65,898 p. Sarja 59 kg 1. Mai Yamada KarKi (-01/56,3) 45 kg (20+25) 63,413 p. Sarja 71 kg 1. Emma Halmela KarKi (-07/68,6) 52 kg (22+30) 64,879 p. Sarja 76 kg 1. Päivi Tuuliniemi KarKi (-66/75,2) 82 kg (37+45) 97,559 p. Miehet Sarja […]

Lempäälän Kisan jäsentenväliset kilpailut

Tytöt 17-v. Sarja 40 kg 1. Iiris Savolainen LeKi (-06/33,8) 61 kg (26+35) 133,099 p. Sarja 55kg 1. Ida Harmaala LeKi (-08/51,4) 48 kg (21+27) 72,185 p, Sarja 59 kg 1. Teea Jaskari LeKi (-05/58,3) 67 kg (29+38) 92,227 p. Sarja 76 kg 1. Lotta Isola TP (-03/73,15) 98 kg (48+50) 118,203 p. Pojat 17-v. […]

Ounasvaaran Atleetti Klubin joulukuun kansalliset ja jäsentenväliset

Kansallinen Alle 17-vuotiaat tytöt Sarja 45 kg 1. Viivi Raudasoja OAK (-05/44,9) 95 kg T15SE (42 T15SE+53 T15SE) 158,999 p. 2. Aada Virta OAK (-07/44,5) 84 kg (37+47) 141,650 p. Sarja 49 kg 1. Louna-Lumia Seikkula OAK (-04/48,7) 77 kg (33+44) 120,669 p. Sarja 59 kg 1. Jenna Timonen-Nissi OAK (-07/55,4) 77 kg (37+40) 109,718 […]

Seurajoukkuekilpailun loppuottelu, Turku

Lopputulokset: 1. Rovaniemen Reipas 1686,752 2. Turun Atleettiklubi 1676,109 3. Tampereen Pyrintö 1516,470 4. Puntti-Karhut (Pori) 1511,508 5. Herakles (Helsinki) 1400,777 1. Rovaniemen Reipas 1686,752 p. Kirsi-Marja Mukkala (-99/50,11) 146 kg N20/23SE/55kg (66 N20/23SE/55kg+80 N20/23SE/55kg) 223,813 p. Anette Kirkanen (-00/52,64) 144 kg (64+80) 212,786 p. Sami Köngäs (-90/80,65) 271 kg (118+153) 330,155 p. Valtteri Karjalainen […]

Keski-Pohjanmaan Punttimalja, Kalajoki

Naiset Sarja 55 kg 1. Satu Niemelä KJ (-68/53,99) 120 kg N50SE(54 N50SE+66 N50SE) 174,116 p. Sarja 64 kg 1. Fanni Niemelä KJ (-97/63,61) 150 kg (67+83) 195,449 p. 2. Eija Mustasaari RK (-78/63,08) 132 kg N40SE (57 N40SE+75 N40SE) 172,866 p. Sarja 71 kg 1. Riikka Nissilä LV (-84/68,91) 112 kg (51+61) 139,395 p. […]

Keljon Viestin pk-/jv-kilpailut, Jyväskylä

Piirikunnalliset Miehet Sarja 73 kg 1. Timo Koivunen KelVi (-47/72,3) 142 kg (60+82) 183,585 p. 2. Juhani Oikarinen KelVi (-38/68,8) 103 kg (45+58) 137,157 p. Sarja 81 kg 1. Kari Tarkiainen KelVi (-51/80,8) 159 kg (71+88) 193,525 p. 2. Pekka Terho KelVi (-54/75,0) 60 kg (30+30) 75,974 p. Sarja 89 kg 1. Ari-Pekka Hyyppä KelVi […]

Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton mestaruuskisat (LepU)

Piirikunnalliset Naiset N40 Sarja 71 kg 1. Miia Tiihonen CF Kuopio (-76/67,40) 130 kg (55+75) 163,793 p. N35 Sarja 81 kg 1. Niina Ovaskainen SaWo (-79/78,90) 125 kg (56+69) 145,399 p. Miehet M75 Sarja 81 kg 1. Pentti Ihonen MiVo (-43/75,50) 84 kg (38+46) 105,974 p. M60 Sarja 81 kg 1. Tuomo Ryynänen IisVi (-54/75,90) […]

Kansalliset kilpailut, Lappeenranta

Naiset Sarja 71 kg 1. Aino Luostarinen LPN (-03/70,40) 171 kg N15-17-20SE (73 N15-17SE+98 N15-17-20SE) 210,389 p. Miehet Sarja 73 kg 1. Mika Kellman MiVo (-68/71,40) 122 kg M50SE (52 M50SE+70 M50SE) 158,885 p. Sarja 81 kg 1. Jonathan Räsänen LPN (-94/77,20) 240 kg (105+135) 299,140 p. Tuomas Fröjdlund LPN (-86/77,20) – (85+) Sarja 89 […]

Kansalliset kilpailut, Joensuu

Kansalliset Naiset 1. Eveliina Laine PAU (-91/62,30) 153 kg (68+85) 201,894 p. 2. Elli Mustonen JoPuPo (-85/52,65) 127 kg (55+72) 187,639 p. 3. Sanni Pietarinen JoPuPo (-00/78,90) 142 kg (65+77) 165,173 p. 4. Saija Savolainen JoPuPo (-89/82,45) 139 kg (57+82) 158,592 p. Miehet 1. Iiro Hartikainen JoPuPo (-78/80,80) 253 kg M40SE (116 M40SE+137 M40SE) 307,936 […]

Etelä-Pohjanmaan masters-piirinmestaruuskilpailut + kansalliset, Kurikka (KPK)

Masters pm-kilpailut Miehet 35-39 Sarja 81 kg 1. Antti Luomaranta SBS (-81/80,55) 193 kg M35SE (87 M35SE+106 M35SE) 235,277 p. Sarja 96 kg 1. Mika Palomäki KPK (-82/95,40) 250 kg M35SE (110 M35SE+140 M35SE) 282,257 p. Miehet 45-49 Sarja 109 kg 1. Mikko Siljamäki VaKi (-73/108,35) 209 kg M45SE (93+116 M45SE) 225,496 p. Miehet 50-54 […]

Piirikunnalliset ja jäsentenväliset kilpailut (LoLif)

Piirikunnalliset Pojat 15-v. Sarja 55 kg 1. Matias Parviainen LoLif (-05/50,14) 89 kg (41+48) 148,597 p. Sarja 67 kg 1. Eemeli Toivonen LoLif (-04/64,25) 125 kg (56+69) 173,832 p. Jäsentenväliset Tytöt 15-v. Sarja 40 kg 1. Sinia Laitinen LoLif (-07/37,76) 31 kg (13+18) 60,595 p. Sarja 45 kg 1. Pinja Niskanen LoLif (-04/42,34) 41 kg […]

Tampereen Pyrinnön pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Miehet Sarja 55 kg 1. Patrik Ahtiainen VPNK (-04/53,3) 118 kg (50+68) 187,634 p. Sarja 61 kg 1. Anselmi Kiviniemi TP (-04/60,0) 98 kg (43+55) 142,764 p. Sarja 73 kg 1. Miro Silanne TP (-05/68,4) 80 kg (35+45) 106,911 p. Sarja 96 kg 1. Markus Helin TaSi (-02/89,5) 170 kg (75+95) 197,138 p. Jäsentenväliset […]

Kansalliset kilpailut, Pori (PuKa)

Naiset Sarja 45 kg 1. Ella Harell PuKa (-07/42,71) 68 kg (29+39) 118,777 p. Sarja 55 kg 1. Emmi Harell PuKa (-05/50,85) 91 kg (43+48) 137,960 p. 2. Aada Kanto PuKa (-05/51,45) 81 kg (34+47) 121,726 p. Sarja 64 kg 1. Tytti Parjanen PuKa (-85/61,66) 145 kg (65+80) 192,562 p. Sarja 71 kg 1. Jaana […]

Toimintakilpailuun vaikuttavat seurapisteet 2018

Yl. SM-kilpailu Rovaniemi 2018 Toimintakilpailuun vaikuttavat seurapisteet. TP 60 RoRe 42 TAK 32 JoPuPo 17 Herakles 14 PuKa LeKi 10 OP 8 LPN 7 RK 7 LoLif 7 KuKisa 7 Atomi 7 KJ 7 PaPu 6 PaU 5 PorPa 5 RiKi 5 KelVi 5 Bodonos 4 RCFT 4 OAK 4 CFO 3 ViPa 3 KBC […]

Kansalliset ja jv-kilpailut, Rovaniemi (RoRe)

Kansalliset Naiset Sarja 64 kg 1. Ronja Leppiaho RoRe (-00/60,8) 134 kg (61+73) 179,526 p. 2. Maiju Hintsala RoRe (-97/63,6) 116 kg (52+64) 151,162 p. Sarja 71 kg 1. Reeta-Mari Loukusa RoRe (-91/66,0) 158 kg (74+84) 201,459 p. Sarja 81 kg 1. Jatta Säily OP (-80/76,5) 122 kg N35SE (54 N35SE + 68 N35SE) 143,959 […]

Nummelan Voimailijoiden kansalliset ja Masters kansalliset kilpailut

Naiset Sarja 59 kg 1. Marla Sinisaari RaPa (-05/56,13) 111 kg (51+60) 156,743 p. 2. Emilia Hautamäki SBS (-01/58,21) 111 kg (47+64) 152,951 p. Tea Laakkonen LoLif (-85/57,82) – (-+0) Sarja 64 kg 1. Milja Malkamäki RaPa (-02/63,44) 151 kg T17SE (71 T17SE+80) 197,069 p. Sarja 71 kg 1. Stefanie Hagelstam Herakles (-89/70,44) 168 kg […]

Porin pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 45 kg 1. Ella Harell PuKa (-07/42,3) 67 kg (28+39) 118,021 p. Sarja 55 kg 1. Emmi Harell PuKa (-05/50,5) 86 kg (39+47) 131,061 p. Miehet Sarja 55 kg 1. Joona Viitasaari PuKa (-04/39,3) 83 kg (37+46) 172,457 p. Jäsentenväliset Naiset Sarja 71 kg 1. Anu Heimosalmi PuKa (-77/67,9) 115 kg (50+65) […]

Äänekosken Huiman piirikunnalliset kilpailut

Naiset Sarja 76 kg 1. Jenna Parviainen ÄH (-98/75,8) 66 kg (29+37) 83,084 p.

Suomen Cupin tilanne 10.11.2018

,
Suomen Cup 2018 Tilanne 10.11.2018 Naiset 1. Anni Vuohijoki RoRe 1071,996/267,999 p. 2. Saara Leskinen TAK 1022,249/255,562 p. 3. Meri Ilmarinen LoLif 1020,210/255,052 p. 4. Marianne Saarhelo Herakles 979,612/244,903 p. 5. Jenni Puputti TP 965,242/241,310 p. 6. Suvi Talasterä PuKa 922,189/230,547 p. 7. Anette Kirkanen RoRe 901,933/225,483 p. 8. Kirsi-Marja Mukkala RoRe 894,675/223,687 p. 9. […]

Yleisen sarjan MM-kilpailut, Ashgabat Turkmenistan

Kaikki tulokset (IWF.net) Suomalaisten tulokset Naiset Sarja 59 kg (3.11.) 25. Marianne Saarhelo FIN Herakles (-94/58,58) 184 kg SE (82 SE +102 SE ) 252,485 p. Sarja 64 kg (5.11.) 19.  Anni Vuohijoki FIN RoRe (-88/63,80) 213 kg SE (95SE+118SE) 277,043 p.   32.  Saara Leskinen FIN TAK (-93/63,61) 198 kg SE (90SE+108SE)  257,993 p. […]

TUL:n mestaruuskilpailut (pk/jv) (LepU)

Piirikunnalliset Miehet M80 Sarja 77 kg 1. Juhani Oikarinen KelVi (-38/70,1) 98 kg (43+55) 129,028 p. M75 Sarja 77 kg 1. Pentti Ihonen MiVo (-43/76,9) 81 kg (33+48) 101,171 p. M70 Sarja 77 kg Timo Koivunen KelVi (-47/72,5) – (63+-) M65 Sarja 85 kg 1. Kari Tarkiainen KelVi (-51/80,7) 160 kg (72+88) 194,864 p. M60 […]

Tampereen Sisun pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Miehet Sarja 89 kg 1. Alexander Klimov TaSi (-98/88,0) 130 kg (55+75) 151,783 p. Sarja 96 kg 1. Markus Helin TaSi (-02/90,0) 168 kg (74+94) 194,156 p. Sarja 109 kg 1. Pietari Huhtamäki TaSi (-74/108,9) 221 kg (90+131) 238,065 p. Sarja +109 kg 1. Henri Rauniolahti TaSi (-84/116,5) 230 kg (90+140) 242,966 p. Jäsentenväliset […]

XXVIII Paroonin Puntit, CUP, Parkano

Naiset Sarja 55 kg 1. Charlotta Lindholm KPK (-01/52,35) 105 kg (45+60) 155,784 p. Sarja 59 kg 1. Roosa Mattila KPK (-96/58,00) 117 kg (54+63) 161,605 p. 2. Tuula Lahtinen VPNK (-72/57,95) 114 kg N45SE (51 N45SE+63 N45SE) 157,551 p. Emilia Hautamäki SBS (-01/58,25) – (- +60) Sarja 64 kg 1. Niina Laine TP (-82/59,35) […]

Helsingin kuukausikisat

Suomen 1. uusien sarjojen mukaiset kilpailut (Herakles) Piirikunnalliset Naiset Sarja 45 kg 1. Emilia Holmila Herakles (-05/43,0) 53 kg (23+30) 92,033 p. Miehet Sarja 55 kg 1. Timo Mustonen Herakles (-07/35,0) 57 kg (23+34) 133,22 p. Sarja 81 kg 1. Kari Luojus HeTa (-78/78,0) 170 kg (70+100) 210,729 p. Sarja 89 kg 1. Ilpo Minkkinen […]

Piirikunnalliset kilpailut (LoLif)

Naiset Sarja 69 kg 1. Riina Saksa LoLif (-80/64,82) 160 kg (70+90) 206,16 p. 2. Milla Laitinen LoLif (-01/69,00) 122 kg (55+67) 151,733 p.

Raution Kisailijoiden piirikunnalliset kilpailut

Naiset Sarja 63 kg 1. Marika Harju LoVe (-72/60,04) 90 kg (40+50) 121,544 p. Sarja 69 kg 1. Eija Mustasaari RK (-78/64,42) 133 kg (57+76) 171,997 p. 2. Riikka Nissilä LoVe (-84/68,11) 109 kg (49+60) 136,535 p. Sarja 90 kg 1. Pirjo Korkeasaari RK (-70/82,13) 118 kg (50+68) 134,855 p. 2. Paula Koski RK (-76/79,29) […]

Bundesliiga, Karlsruhe Saksa

Suomalaistulokset: Naiset Anni Vuohijoki  KSV Durlach E.V. (-88/64,4) 200 kg (90+110) 258,689 p. Miehet Sami Köngäs KSV Durlach E.V. (-90/81,3) 280 kg (126+154)  339,739 p. Tulokset  

Leader Cup, CUP, Tampere (TP)

Pojat 15-v. Sarja 56 kg 1. Patrik Ahtiainen VPNK (-04/52,90) 115 kg (47+68) 183,943 p. Sarja 62 kg 1. Olli Peräinen TP (-03/60,90) 138 kg (62+76) 198,962 p. 2. Anselmi Kiviniemi TP (-04/58,40) 90 kg (39+51) 133,649 p. Sarja 77 kg 1. Sakari Pietarinen JoPuPo (-03/75,50) 182 kg (84 P15SE+98) 229,610 p. Naiset Sarja 63 […]

20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Zamość Puola, CUP

Kisojen kaikki tulokset. Suomalaisten tulokset 20-vuotiaat Naiset Sarja 48 kg (20.10.) 8. Kirsi-Marja Mukkala FIN  RoRe (-99/48,00) 141 kg (64+77) 223,497 p. Sarja 63 kg (22.10.) 12. Suvi Talasterä FIN PuKa (-99/62,90)  174 kg (80+94)  228,264 p. Sarja 69 kg (23.10. klo 16:30) 8. Jutta Selin FIN TP (-99/67,95)  171 kg (77+94) 214,476 p. Miehet Sarja […]

Karvian Kirin jv-kilpailut

Naiset Sarja 53 kg 1. Sara Tuuliniemi KarKi (-06/53,0) 47 kg (23+24) 69,108 p. Sarja 58 kg 1. Mai Yamada KarKi (-01/56,3) 47 kg (20+27) 66,231 p. Sarja 69 kg 1. Emma Halmela KarKi (-07/66,4) 51 kg (23+28) 64,803 p. Sarja 75 kg 1. Päivi Tuuliniemi KarKi (-66/74,9) 80 kg (36+44) 95,365 p. Miehet Sarja […]

VII WL Invitational 2018 Kistamässan, Tukholma

VII WL Invitational 2018 Kistamässan, Tukholma Kutsukilpailu käytiin Sinclair-pistekilpailuna. Suomalaiset Naiset 3. Anna Niemelä FIN Herakles (-90/52,20) 136 kg (62+74) 202,30 p. Miehet 2. Teemu Roininen FIN LeKi (-86/141,10) 330 kg (145+185) 335,17 p. 3. Jere Johansson FIN TP (-87/84,30) 278 kg (122+156) 331,36 p. Kuvia kisaajista ja pöytäkirjoista, videoita FB:ssä.

Juniori Cup loppuhuipentuma Rovaniemi

Tytöt 12-v. 1. Janette Ylisoini BOD (-06/51,50) 103 kg (47+56) 154,675 p. 2. Aada Virta OAK (-07/44,10) 84 kg (37+47) 142,736 p. 3. Iita Kononen ÄH (-06/43,20) 81 kg (35+46) 140,091 p. 4. Iiris Savolainen LeKi (-06/32,70) 59 kg (25+34) 133,250 p. 5. Jenna Timonen-Nissi OAK (-07/55,70) 82 kg (36+46) 116,406 p. 6. Pihla-Maria Seikkula […]

Tatun kisat, CUP

Naiset Sarja 53 kg 1. Elli Mustonen JoPuPo (-85/52,65) 125 kg (54+71) 184,684 p. Sarja 58 kg 1. Linda Viitala OP (-96/57,75) 125 kg (52+73) 173,151 p. 2. Titta Mansikkamäki OP (-71/57,63) 107 kg (46+61) 148,423 p. Sarja 63 kg 1. Pia Lahdenperä OP (-92/59,60) 136 kg (63+73) 184,536 p. 2. Tiia Laasanen KJ (-92/61,70) […]

Tampereen Pyrinnön pk-/jv-kilpailut

Kilpailupäivänä kulunut tasan 50 vuotta Kaarlo Kangasniemen olympiavoitosta Meksikon kisoissa – 18.10.1968. Piirikunnalliset Miehet Sarja 56 kg 1. Patrik Ahtiainen VPNK (-04/52,4) 103 kg (43+60) 165,984 p. Sarja 69 kg 1. Rasmus Paakkunainen TP (-05/63,4) 85 kg (37+48) 119,25 p. 2. Miro Silanne TP (-05/68) 75 kg (30+45) 100,593 p. Jäsentenväliset Naiset Sarja 58 kg […]

VIII Atskin Puntti, CUP, Nummela

Naiset Sarja 69 kg 1. Niina Saarman-Bartholdi Herakles (-77/68,17) 125 kg (50+75) 156,5 p. Riina Saksa LoLif (-80/64,45) – (-+0) Sarja 75 kg 1. Tiina Rinne Herakles (-90/70,30) 162 kg (72+90) 199,466 p. Sarja 90 kg 1. Paula Jukarainen Herttoniemi Strong (-89/79,97) 154 kg (70+84) 178,051 p. 2. Ulla Ahola HeTa (-84/78,82) 147 kg (67+80) […]

17- ja 20-vuotiaiden PM-kilpailut, Kööpenhamina

Kaikki tulokset: 2018101314nuPM_Tanska_rev2 Kattavat tulokset järjestäjämaan Islannin sivuilla. Suomalaisten tulokset, 1.päivä (13.10.2018) 17-vuotiaat Tytöt Sarja 44 kg 1. Viivi Raudasoja FIN OAK (-05/43,30) 88 kg (38+50) 151,894 p. Sarja 53 kg 2. Jessica Pääkkönen FIN Ra-Pa (-02/52,70) 101 kg (46+55) 149,122 p. Sarja 58 kg 1. Anni Toivonen FIN LoLif (-01/56,70) 132 kg (61+71) 185,117 […]

Liitetiedostot

Bundesliigaa Karlsruhe, Saksa

Naiset Anni Vuohijoki KSV 1896 Durlach (-88/65,5) 206 kg (94+112) 263,818 p. kaikki tulokset: https://www.german-weightlifting.de/bundesliga/contestants/index/1/a/43

Bundesliigaa Roding, Saksa

Naiset Anni Vuohijoki KSV 1896 Durlach (-88/65,7) 202 kg (88+114) 258,239 p. kaikki tulokset: https://www.german-weightlifting.de/bundesliga/contestants/index/1/a/111  

Puntti-Karhujen pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 48 kg 1. Ella Harell PuKa (-07/41,30) 65 kg (28+37) 116,951 p. Sarja 53 kg 1. Emmi Harell PuKa (-05/50,50) 82 kg (35+47) 124,965 p. 2. Kaisa Kolkkala PuKa (-06/51,40) 78 kg (32+46) 117,302 p. Sarja 69 kg 1. Jaana Pohjaranta PuKa (-94/68,00) 131 kg (59+72) 164,239 p 2. Nelli Riitahaara PuKa […]

Rovaniemen Reippaan piirikunnalliset ja jäsentenväliset kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 53 kg 1. Kirsi-Marja Mukkala RoRe (-99/50,2) 147 kg (67+80) 225,038 p. Sarja 63 kg 1. Ronja Leppiaho RoRe (-00/59,1) 122 kg (57+65) 166,445 p. Miehet Sarja 56 kg 1. Eetu Leinonen RoRe (-02/55,8) 137 kg (59+78) 210,355 p. Sarja 62 kg 1. Ville Ahola RoRe (-02/58,7) 105 kg (45+60) 155,352 p. […]

Kansallinen kilpailu TAK (CUP)

Kansalliset Naiset Sarja 58 kg 1. Susan Perez TAK (-84/56,90) 111 kg (50+61) 155,296 p. 2. Ada Nurhonen TAK (-03/61,00) 105 kg (45+60) 140,382 p. Sarja 69 kg 1. Saara Leskinen TAK (-93/65,50) 195 kg (86+109) 249,731 p. 2. Saara Saleva RCFT (-02/67,20) 96 kg (46+50) 121,157 p. Sarja 75 kg 1. Sofia Leinokari TAK […]

Helsingin kuukausikisat

Piirikunnalliset Naiset Sarja 53 kg Anna Niemelä Herakles (-90/53,0) – (-+76) Sarja 58 kg 1. Marianna Leivo Herakles (-95/56,5) 123 kg (56+67) 172,91 p. 2. Terttu Huuskonen Herakles (-44/54,8) 69 kg (29+40) 99,068 p. Sarja 69 kg 1. Niina Saarman-Bartholdi Herakles (-77/68,6) 128 kg (50+78)  159,702 p. Sarja 75 kg 1. Tiina Rinne Herakles (-90/71,5) […]

Suomen Cupin tilanne 3.10.2018

,
Suomen Cup naiset 2018 Tilanne 03.10.2018 1. Meri Ilmarinen LoLif 1019,776/254,944 p. 2. Anette Kirkanen RoRe 901,933/225,483 p. 3. Hanna Kauhanen TP 890,875/222,718 p. 4. Kirsi-Marja Mukkala RoRe 888,443/222,110 p. 5. Emma Gleisner LeKi 862,047/215,511 p. 6. Jutta Selin TP 853,109/213,277 p. 7. Anna Niemelä Herakles 813,891/203,472 p. 8. Nina Laine TP 802,471/200,617 p. 9. […]

Harjun Woiman piirikunnalliset kilpailut (Jyväskylä)

Piirikunnalliset Naiset Sarja 69 kg 1. Sonja Hartio ViPa (-97/64,30) 162 kg (72+90) 209,731 p. 2. Iida Kalmari AU (-94/63,50) 137 kg (63+74) 178,696 p. Sarja 90 kg 1. Katariina Kananen KelVi (-88/83,30) 164 kg (69+75) 186,312 p. Miehet Sarja 85 kg Ville Auvinen KelVi (-85/81,20) – (-+105) Sarja +105 kg 1. Petri Lindfors KelVi […]

Lempäälän Kisan jäsentenväliset kilpailut

Tytöt 17-v. Sarja 53 kg 1. Ida Harmaala LeKi (-08/49,75) 52 kg (22+30) 80,15 p. Pojat 17-v. Sarja 77 kg 1. Artturi Häkli LeKi (-04/70,9) 122 kg (56+66) 159,54 p. Sarja 85 kg 1. Iiro Savolainen LeKi (-03/77,55) 113 kg (53+60) 140,50 p. Miehet Sarja 77 kg 1. Juhani Larikka LeKi (-00/74) 100 kg (40+60) […]

Yleisen sarjan Pohjoismaiden mestaruuskilpailut, Islanti (CUP)

Suomalaisten tulokset Naiset (29.9.) Sarja 75 kg 1. Hanna Kauhanen FIN TP (-90/72,10) 184 kg (81+103) 223,575 p. Sarja 90 kg 1. Meri Ilmarinen FIN LoLif (-91/76,55) 213 kg (95+118) 251,26 p. Miehet (30.9.) Sarja 94 kg Robert Pirkkiö FIN RoRe (-93/93,10) – (-+0) Sarja 105 kg 1. Eero Retulainen FIN TAK (-92/98,65) 343 kg […]

Liitetiedostot

CFT Tykki ry:n pk-/jv-kilpailut, Tuusula

Piirikunnalliset Naiset Sarja 75 kg 1. Ulla Lappalainen Tykki (-78/71,00) 111 kg (53+58) 135,957 p. Miehet Sarja 77 kg 1. Daniel Turkulainen Tykki (-00/74,40) 160 kg (75+85) 203,509 p. Sarja 85 kg 1. Esa Salminen Tykki (-75/82,40) 129 kg (55+74) 155,478 p. Jäsentenväliset Naiset Sarja 53 kg 1. Sofia Toro Tykki (-03/50,70) 63 kg (28+35) […]

Keljon Viestin pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Miehet Sarja 69 kg 1. Juhani Oikarinen KelVi (-38/69,0) 103 kg (43+60) 136,914 p. Sarja 77 kg 1. Timo Koivunen KelVi (-47/73,0) 145 kg (64+81) 186,426 p. Sarja 85 kg 1. Kari Tarkiainen KelVi (-51/79,8) 155 kg (70+85) 189,860 p. Sarja 94 kg 1. Risto Hård KelVi (-60/86,6) 153 kg (63+90) 180,078 p. Jäsentenväliset […]

Ruska Cup, Rovaniemi (CUP)

Kansalliset Tytöt 17-v. Sarja 44 kg 1. Viivi Raudasoja OAK (-05/42,30) 91 kg (40+51) 160,298 p. 2. Aada Virta OAK (-07/43,70) 88 kg (38+50) 150,699 p. Sarja 58 kg 1. Jenna Timonen-Nissi OAK (-07/55,20) 77 kg (34+43) 109,994 p. Pojat 17-v. Sarja 50 kg 1. Valtteri Raudasoja OAK (-04/45,30) 102 kg (47+55) 185,676 p. 2. […]

Keski-Pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut 17-, 20- ja 23-vuotiaille + kansalliset

17-v. piirinmestaruuskilpailu (piirikunnallinen) Tytöt Sarja 48 kg 1. Vilma Rättyä RK (-06/45,29) 68 kg (29+39) 112,99 p. Sarja 58 kg 1. Elisa Jäppinen KaJu (-05/56,83) 67 kg (32+35) 93,81 p. Sarja 63 kg 1. Gerta Jürgenson RK (-06/61,42) 82 kg (34+48) 109,16 p. Pojat Sarja 50 kg 1. Juho Kyösti KaJu (-06/44,73) 57 kg (25+32)  […]

Vaasan Kiiston piirikunnalliset kilpailut

Miehet Sarja 105 kg 1. Jens Löfbacka RK (-87/103,5) 195 kg (85+110) 213,595 p. Sarja +105 kg 1. Mikko Siljamäki VaKi (-73/107,0) 202 kg (87+115)  218,817 p.

Kansalliset kilpailut (PuKa), CUP

Naiset Sarja 53 kg 1. Aada Kanto PuKa (-05/49,70) 81 kg (36+45) 124,954 p. 2. Kaisa Kolkkala PuKa (-06/51,80) 75 kg (31+44) 112,143 p. Sarja 58 kg 1. Ella Iivonen PuKa (-04/54,80) 93 kg (43+50) 133,527 p. Sarja 63 kg 1. Tytti Parjanen PuKa (-85/62,27) 144 kg (66+78) 190,074 p. Miehet Sarja 56 kg 1. […]

Tampereen Sisun pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Miehet Sarja 77 kg 1. Riku Siren TaSi (-92/76,0) 201 kg (90+111) 252,664 p. Sarja 94 kg 1. Markus Helin TaSi (-02/90,0) 157 kg (70+87) 181,619 p. Sarja +105 kg 1. Pietari Huhtamäki TaSi (-74/111,5) 237 kg (101+136) 253,476 p. Jäsentenväliset Tytöt 15-v. Sarja 40 kg 1. Eveliina Jaatinen TaSi (-07/38,0) 36 kg (16+20) […]

Kaupunkiottelu Szolnok Unkari-Riihimäki

Suomalaiset Naiset Emma Mäki-Iso RiKi (-95/81,6) 128 kg (58+70) 146,69 p. Noora Männistö RiKi (-87/71,6) 113 kg (48+65) 137,8 p. JV-tulos Miehet Teemu Roininen LeKi (-86/141,6) 340 kg (150+190) 345,156 p. Sami Laine RiKi (-91/131,4) 275 kg (120+155) 282,62 p. Juha Pelto-Huikko RiKi (-93/86,0) – (-+142) 167,67 p. (pistekisa) Riihimäki voitti kilpailun pistein 1073,95-927.

Tampereen Pyrinnön pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 53 kg alle 15-v. 1. Ronja Näsi TP (-05/52,8) 93 kg (40+53) 137,12 p. Sarja 58 kg 1. Piia Pälä TaSi (-83/57,4) 98 kg (38+60) 136,30 p. Miehet Sarja 62 kg alle 15-v. 1. Olli Peräinen TP (-03/60,4) 127 kg (55+72) 184,15 p. 2. Anselmi Kiviniemi TP (-04/59,2) 90 kg (39+51) 132,36 […]

Juniori Cupin pistetilanne neljän osakilpailun jälkeen

Jokaisen ikäsarjan kahdeksan parasta (lihavoituna) pääsee mukaan loppuhuipennustapahtumaan, joka järjestetään 20.10.2018 Rovaniemellä. Kutsu julkaistaan pian. JunioriCup2018osakilpailupisteet

Liitetiedostot

Piirikunnalliset kilpailut, Nummela (LoLif)

Naiset Sarja 63 kg 1. Anni Toivonen LoLif (-01/59,15) 130 kg (60+70) 177,262 p. Sarja 90 kg 1. Paula Jukarainen Herttoniemi Strong (-89/77,64) 147 kg (66+81) 172,258 p. Miehet Sarja 69 kg 1. Eemeli Toivonen LoLif (-04/63,42) 127 kg (57+70) 178,137 p. Sarja 85 kg 1. Roy Mears LoLif (-88/83,77) 215 kg (97+118) 257,052 p. […]

Juniori Cup (4/4) Etelä-Suomen syyskisa, Jyväskylä

Tytöt 12-v. Sarja 36 kg 1. Iiris Savolainen LeKi (-06/32,69) 57 kg (24+33) 128,774 p. Sarja 40 kg 1. Ella Harell PuKa (-07/38,99) 59 kg (25+34) 111,888 p. Sarja 44 kg 1. Iita Kononen ÄH (-06/43,55) 75 kg (32+43) 128,816 p. (nostettu 8.9.) Sarja 53 kg 1. Janette Ylisoini Bod (-06/51,85) 101 kg (46+55) 150,912 […]

Etelä-Suomen mestaruuskilpailut, Jyväskylä

Naiset Sarja 48 kg 1. Iita Kononen ÄH (-06/43,55) 75 kg (32+43) 128,816 p. Sarja 53 kg 1. Maija Mustonen JoPuPo (-88/48,13) 127 kg (56+71) 200,876 p. 2. Essi Kettunen JoPuPo (-94/52,39) 102 kg (41+61) 151,248 p. 3. Janette Ylisoini Bod (-06/51,85) 101 kg (46+55) 150,912 p. Elli Mustonen JoPuPo (-85/51,44) – (0+-) Sarja 58 […]

Juniori Cup (4/4) Pohjois-Suomen syyskisa, Kalajoki

Tytöt 12-v. Sarja 40 kg 1. Pihla-Maria Seikkula OAK (-07/36,3) 36 kg (16+20) 73,107 p. Sarja 44 kg 1. Aada Virta OAK (-07/43,46) 70 kg (30+40) 120,442 p. Sarja 48 kg 1. Vilma Rättyä RK (-06/45,06) 75 kg (34+41) 125,153 p. 2. Sara Rajatalo OAK (-06/46,57) 36 kg (16+20) 58,464 p. Sarja 58 kg 1. […]

Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut, Kalajoki

Naiset Sarja 48 kg 1. Vilma  Rättyä RK (-06/45,06) 75 kg (34+41) 125,153 p. Sarja 53 kg 1. Eerika  Palosaari RK (-05/49,79) 68 kg (28+40) 104,754 p. Sarja 58 kg 1. Pia  Lahdenperä OP (-92/57,61) 130 kg (57+73) 180,369 p. 2. Jenna  Koski  RK (-99/55,16) 123 kg (56+67) 175,794 p. 3. Titta  Mansikkamäki OP (-71/57,36) […]

Helsingin kuukausikisat

Piirikunnalliset Naiset Sarja 48 kg 1. Emilia Holmila Herakles (-05/42,2) 46 kg (21+25) 81,198 p. Sarja 75 kg 1. Maari Lehtoviita Herttoniemi Strong (-95/71,6) 142 kg (60+82) 173,164 p. Miehet Sarja 75 kg 1. Valtteri Karjalainen RoRe (-00/83,9) 201 kg (90+111) 240,134 p. 2.  Kari Luojus HeTa (-78/78,1) 155 kg (65+90) 192,005 p. Sarja 105 […]

Tampereen Pyrinnön pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Pojat 15-v. Sarja 62 kg 1. Olli Peräinen TP (-03/59,8) 120 kg (52+68) 175,22 p. Sarja 69 kg 1. Miro Silanne  TP (-05/66,2) 67 (27+40) 91,39 p. Miehet Sarja 69 kg 1. Joel Holappa TP (-99/68,8) 188 kg (83+105) 250,345 p. Jäsentenväliset Miehet Sarja 77 kg 1. Jere Silanne TP (-96/76,8) 162 kg (62+100) […]

Suomi-Ruotsi maaottelu

Naisten maaottelu: Ruotsi 15, Suomi 6. Miesten maaottelu: Ruotsi 11, Suomi 10. Tulokset Naiset Sarja 48 kg 1. Surya Sundqvist SVE (-94/47,46) 148 kg (66+82) 236,714 p. 2. Kirsi-Marja Mukkala Suomi (-99/48,00) 142 kg (67 SE+N20SE+N23SE + N20PE+75) 225,082 p. Sarja 53 kg 1. Emilia Vihantola Suomi (-85/52,98) 155 kg (69+86) 227,971 p. 2. Jessica […]

Kiuruveden Urheilijoiden pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 63kg 1. Kaisa Lilja KiurU (-70/61,46) 90 kg (40+50) 119,763 p. 2. Inkeri Martikainen KiurU (-58/62,21) 75 kg (32+43) 99,056 p. Miehet Sarja 77 kg 1. Kalevi Tikkanen KiurU (-58/76,94) 156 kg(73+83) 194,794 p. 2. Tuomo Ryynänen IisVi (-54/74,20) 135 kg (55+80) 171,97 p. 3. Juhani Huttunen KiurU (-47/75,63) 122 kg (52+70) […]

Masters MM-kilpailut Espanja

Kaikki tulokset Suomalaisten tulokset Naiset N70 Sarja 58 kg (17.8.) 1. Terttu Huuskonen Herakles FIN (-44/54,62) 73 kg N70 ME+SE (31 N70ME+42 N70 ME+SE) 105,05/216,41 p. N60 Sarja 58 kg (19.8.) 4. Maija Sankamo KuKis FIN (-56/55,02) 72 kg (32+40) 103,09/161,64 p. N50 Sarja 75 kg (20.8.) 5. Tarja Aho TP FIN (-64/73,68) 92 kg […]

20- ja 23-vuotiaiden SM-kilpailut (RoRe)

Lähetys lauantailta Lähetys sunnuntailta 20-vuotiaat Naiset Sarja 48 kg 1. Kirsi-Marja Mukkala Rore (-99/47,88) 144 kg (66 N20, N23 ja Naisten SE+78) 228,706 p. Sarja 53 kg 1. Siri Sytelä AU (-00/52,03) 141 kg (64+77) 210,14 p. 2. Jessica Pääkkönen Ra-Pa (-02/52,87) 103 kg (48+55) 151,719 p. Sarja 58 kg 1. Anette Kirkanen Rore (-00/53,22) […]

Äänekosken Huiman jäsentenväliset kilpailut

Naiset Sarja 69 kg 1. Aino Hintsala SumKu (-96/67,5) 95 kg (40+55) 119,596 p. Sarja 90 kg 1. Jenna Parviainen ÄH (-98/76,4) 59 kg (25+34) 69,663 p. Sarja +90 kg 1. Aino Savolainen ÄH (-02/92,2) 62 kg (24+38) 67,755 p.  

Kansalliset kilpailut (JoPuPo)

Kansalliset Naiset Sarja 53 kg 1. Elli Mustonen JoPuPo (-85/52,50) 123 kg (53+70) 182,108 p. 2. Essi Kettunen JoPuPo (-94/51,80) 98 kg (38+60) 146,534 p. Sarja 69 kg 1. Teija Kortelainen JoPuPo (-53/64,90) 96 kg N65SE (43 N65SE+53)  123,606 p. Sarja 75 kg 1. Riikka Pulkkinen JoPuPo (-98/74,60) 143 kg (65+78) 170,801 p. Sarja 90 […]

Puntti-Karhujen piirikunnalliset kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 48 kg 1. Ella Harell PuKa (-07/41,6) 62 kg (25+37) 110,836 p. Sarja 53 kg Emmi Harell PuKa (-05/49,9) – (-+-) Sarja 75 kg 1. Tiina Hirttiö PuKa (-83/73,1) 138 kg (60+78) 166,507 p. Sarja 90 kg 1. Hannele Korhonen PuKa (-67/81,0) 118 kg (48+70) 135,663 p. 2. Tarja Aho TP (-64/75,2) […]

Keski-Suomen 15-, 17-, 20- ja 23-vuotiaiden pm-kilpailut + kansalliset

Piirinmestaruuskilpailut Tytöt 15-v. Sarja 44 kg 1. Iita Kononen ÄH (-06/44,0) 75 kg (32+43) 127,689 p. Naiset 20-v. Sarja 75 kg 1. Jenna Parviainen ÄH (-98/74,5) 64 kg (27+37) 76,493 p. Naiset 23-v. Sarja 63 kg 1. Sonja Hartio ViPa (-97/62,4) 161 kg (70+91) 212,241 p. 2. Senni Nivala KelVi (-96/60,5) 113 kg (50+63) 151,866 […]

Kansalliset kilpailut (Rore)

Kansalliset Naiset Sarja 53 kg 1. Eila Kumpuniemi RoRe (-42/49,1) 56 kg (27+29) 87,202 p. Sarja 63 kg 1. Ronja Leppiaho RoRe (-00/61,4) 118 kg (52+66) 157,118 p. Sarja 69 kg 1. Heidi Moisanen RoRe (-95/67,0) 148 kg (67+81) 187,098 p. 2. Sara Tervonen RoRe (-98/68,6) 124 kg (50+74) 154,711 p. Miehet Sarja 69 kg […]

Oulun Pyrinnön kansalliset kilpailut

Naiset Sarja 58 kg 1. Linda Viitala OP (-95/57,9) 115 kg (48+67) 159,025 p. Sarja 63 kg 1. Pia Lahdenperä OP (-92/60,7) 137 kg (62+75) 183,736 p. 2. Essi Heikkinen RoRe (-99/61,5) 118 kg (51+67) 156,959 p. Sarja 69 kg 1. Hilla Ryynänen OP (-00/68,8) 121 kg (57+64) 150,728 p. Sanna Savolainen OP (-80/66,2) – […]

Lempäälän Kisan kansalliset kilpailut

Kansalliset Naiset Sarja 63 kg 1. Evely Ruzza TP (-89/62,05) 147 kg (67+80) 194,457 p. 2. Tuula Holappa TP (-78/62,3) 133 kg (56+77) 175,502 p. Sarja 69 kg 1. Laura Pihkala TP (-92/66,05) 160 kg (70+90) 203,921 p. 2. Pihla Säynäjäkangas TP (-96/64,55) 145 kg (64+81) 187,292 p. Sarja 75 kg 1. Hanna Kauhanen TP […]

15- ja 17-vuotiaiden EM-kilpailut, Italia CUP

Kaikki tulokset (sivulta 12 alkaen) Suomalaisten tulokset Tytöt 15-v. Sarja 63 kg (24.7.) 7. Jannike Bäckström Herakles FIN  (-03/62,9) 128 kg (52+76) 167,918 p. Jannike tempauksen 8. ja työnnön 5. Sarja 69 kg (26.7.) 2. Aino Luostarinen LPN FIN (-03/67,2) 160 kg T15SE (67 T15SE+ 93 T15SE)  201,929 p. Aino tempauksen 2. ja työnnön 1. Pojat […]

Juniori Cup 3/4 Punttikarnevaalin kokonaiskilpailu

Punttikarnevaalien kokonaiskilpailun tulokset Kalajoki (yu-kenttä ja hiihtomaja) 25.7.2018 Tuloksissa ensin punttikarnevaalikilpailun kokonaispisteet (suluissa 3-tassu, 20 metrin juoksu lentävällä lähdöllä, etunojapunnerruksia/30 sek, tempaus+työntö, onnistuneiden nostojen määrä ja uusien JC-ennätysten määrä (te/ty/yht)) Tytöt alle 12v / alle 40 kg 1. Iiris Savolainen LeKi 265 p. (608, 3.18, 28, 23+32, 6, 3) Tytöt alle 12v / yli 40 […]

Juniori Cup 3/4 Punttikarnevaalin painonnostokilpailu

Tytöt 12-v. Sarja alle 40 kg 1. Iiris Savolainen LeKi (-06/33,30) 55 kg (23+32) 121,874 p. Sarja yli 40 kg 1. Janette Ylisoini BOD (-06/49,60) 100 kg (45+55) 154,503 p. 2. Gerta Jürgenson RK (-06/58,50) 77 kg (32+45) 105,755 p. 3. Iita Kononen ÄH (-06/43,30) 73 kg (31+42) 126,003 p. 4. Aada Virta OAK (-07/43,70) […]

Kansallinen kilpailu (TAK)

Naiset Sarja 63 kg 1. Saara Laaksonen RCFT (-82/62,6) 174 kg N35SE (80 N35SE+94) 228,93 p. 2. Annastiina Aamurusko RCFT (-92/63,0) 129 kg (58+71) 169,067 p. 3. Nelli Riitahaara PuKa (-00/62,7) 104 kg (46+58) 136,698 p. Sarja 69 kg 1. Monaliisa Ketola RCFT (-75/67,0) 130 kg (55+75) 164,343 p. Miehet Sarja 62 kg 1. Timi […]

Tempauksen ja työnnön SM-kilpailut, Rönni

Naisjuniorit (20-v.) Tempaus 1. Jutta Selin TP (-99/66,60) 75 kg 95,136 p. Työntö 1. Jutta Selin TP (-99/66,60) 93 kg 117,968 p. Yhteistulos (ei SM-kilpailu) 1. Jutta Selin TP (-99/66,60) 168 kg (75+93) 213,104 p. Naiset Tempaus 1. Hanna Kauhanen (-90/73,46) 81 kg 97,491 p. 2. Emma Gleisner LeKi (-97/68,14) 77 kg 96,248 p. 3. […]

Kansalliset kilpailut (Rore)

Kansalliset Naiset Sarja 53 kg 1. Kirsi-Marja Mukkala RoRe (-99/49,3) 145 kg (67+78) 225,080 p. 2. Eila Kumpuniemi RoRe (-42/51,5) 54 kg (26+28) 81,092 p. Sarja 69 kg 1. Heidi Moisanen RoRe (-95/67,6) 153 kg (68+85) 192,453 p. Miehet Sarja 69 kg 1. Vertti Kenttälä RoRe (-99/69,0) 162 kg (75+87) 215,340 p. Sarja 77 kg […]

Alaviirteen NSU:n piirikunnalliset kilpailut

Naiset Sarja 63  kg 1. Fanni Niemelä KJ (-97/63,00) 153 kg (66+87) 200,521 p. 2. Elli-Noora Puustinen LoVe (-02/61,50) 94 kg (43+51) 125,035 p. 3. Marika Harju LoVe (-72/59,50) 82 kg (36+46) 111,385 p. 4. Ansa-Olivia Nissilä LoVe (-05/62,50) 81 kg (35+46) 106,675 p. Sarja 69 kg 1. Emma Rahja KJ (-98/67,00) 154 kg (68+86) […]

Kansalliset kilpailut (JoPuPo)

Naiset Sarja 75 kg Sanni Pietarinen JoPuPo (-00/74,90) – (-+0) Miehet Sarja 56 kg 1. Mikael Helin NuVo (-00/55,80) 143 kg (63+80) 219,568 p. Sarja 69 kg 1. Juuso Hartikainen JoPuPo (-02/67,60) 171 kg (76+95) 230,194 p. Sarja 105 kg 1. Aatu Mustonen JoPuPo (-87/103,30) 235 kg (105+130) 257,581 p.  

Tampereen Pyrinnön pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 90 kg 1. Taru Turkia TP (-95/83,5) 166 kg (76+90) 188,396 p. Miehet Sarja 69 kg 1. Miro Silanne TP (-05/66,2) 67 kg (27+40) 91,39 p. Jäsentenväliset Naiset Sarja 75 kg 1. Riina Järnberg TP (-93/73,8) 128 kg (56+72) 153,704 p.

Juhannuskilpailu

Kansalliset Naiset Sarja 58 kg 1. Tuula Lahtinen VPNK (-72/57,10) 105 kg (45+60) 146,554 p. 2. Ronja Näsi TP (-05/53,10) 84 kg (34+50) 123,343 p. Sarja 63 kg 1. Evelyn Ruzza TP (-89/61,90) 149 kg (66+83) 197,398 p. 2. Mirka Tuisku Atomi (-93/60,80) 137 kg (57+80) 183,545 p. 3. Tuula Holappa TP (-78/62,70) 135 kg […]

Kansallinen kilpailu (TAK)

Naiset Sarja 58 kg 1. Asta Keskitalo TAK (-85/56,55) 126 kg (56+70) 177,021 p. 2. Monica Kauppi TAK (-00/57,40) 112 kg (51+61) 155,775 p. 3. Susan Perez TAK (-84/55,80) 106 kg (47+59) 150,290 p. Sarja 63 kg 1. Saara Laaksonen RCFT (-82/62,50) 171 kg (78 N35SE+93) 225,203 p. 2. Annastiina Aamurusko RCFT (-82/63,00) 129 kg […]

Kansalliset kilpailut (OAK)

Kansallinen Tytöt 17-v. Sarja 44 kg 1. Aada Virta OAK (-07/42,50) 76 kg (34+42) 133,323 p. Naiset Sarja 53 kg 1. Emilia Alaraudanjoki OAK (-00/51,90) 63 kg (31+32) 94,066 p. Sarja 58 kg 1. Liisa Kinnunen OAK (-90/56,00) 103 kg (45+58) 145,678 p. Pojat 17-v. Sarja 50 kg 1. Valtteri Raudasoja OAK (-04/46,30) 106 kg […]

OAK:n jäsentenväliset kilpailut

Naiset Sarja 58 kg 1. Amina El´Khattabi OAK (-86/53,70) 93 kg (43+50) 135,460 p. Miehet Sarja 85 kg 1. Eero Vierola OAK (-81/83,30) 145 kg (65+80) 173,834 p.  

Masters EM-kilpailut, Budapest Unkari

Kaikki tulokset Kisapäivät: 16.6.-23.6. Suomalaisten tulokset Naiset N65 Sarja 69 kg 1. Teija Kortelainen (-53/65,90) 92 kg (42 N65SE+50) 117,41/195,25 p. N60 Sarja 58 kg 2. Maija Sankamo (-56/55,10) 72 kg (30+42) 102,98/161,48 p. N50 Sarja 58 kg 1. Satu Niemelä (-68/54,40) 118 kg (52+66) 170,30/217,81 p. 4. Anne Rautiainen (-65/57,30) 78 kg (34+44) 108,61/145,32 […]

Lempäälän Kisan piirikunnalliset kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 58 kg 1. Tuula Lahtinen VPNK (-72/57,35) 110 kg (48+62) 153,083 p. Sarja 90 kg 1. Tarja Aho TP (-64/75,95) 91 kg (37+54) 107,749 p. Miehet Sarja 85 kg 1. Jussi Arvola VPNK (-78/83,4) 138 kg (60+78) 165,345 p. Sarja 94 kg 1. Juha Aho LeKi (-69/92,85) 212 kg (92+120) 242,008 p. […]

Lappeenrannan kansallinen ja jäsentenvälinen kilpailu

Kansalliset Naiset Sarja 63 kg 1. Salla Kattainen ImJy (-63/58,62) 63 kg (28+35) 86,410 p. Sarja 69 kg 1. Aino Isometsä HeTa (-95/66,33) 137 kg (62+75) 174,184 p. Sarja 75 kg 1. Maaren Ali-Marttila LPN (-89/74,87) 157 kg (72+85) 187,191 p. 2. Miisa Hokkanen ImJy (-95/73,86) 145 kg (62+83) 174,047 p. 3. Emmi Kattainen ImJy […]

Simo Saaren muistokilpailut

Kansalliset Naiset Sarja 58 kg 1. Roosa Mattila KPK (-96/56,5) 121 kg (56+65) 170,099 p. 2. Titta Mansikkamäki OP (-71/57,55) 106 kg (46+60) 147,173 p.              Sarja 63 kg 1. Jenni Puoliväli CFO (-90/61,35) 161 kg (73+88) 214,483 p. 2. Johanna Laitinen OP (-96/60,35) 120 kg (53+67) 161,528 p. 3. Nea Kunnari […]

Tampereen Pyrinnön pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 69 kg 1. Heli Oksanen TP (-97/67,1) 108 kg (48+60) 136,416 p. Miehet Sarja 69 kg 1. Joel Holappa TP (-99/67,1) 160 kg (70+90) 216,389 p. 2. Miro Silanne TP (-05 /65,6) 63 kg (28+35) 86,436 p. Jäsentenväliset Naiset Sarja 58 kg 1. Ronja Rannanpää TP (-01/54,8) 57 kg (25+32) 81,839 p. […]

Helsingin kuukausikisat

Piirikunnalliset Naiset Sarja 58 kg 1. Terttu Huuskonen Herakles (-44/53,40) 74 kg (32+42) 108,219 p. Sarja 63 kg 1. Titta Sillman Bod (-77/59,30) 115 kg (52+63) 156,551 p. Miehet Sarja 105 kg 1. Daniel Villareal Herakles (-81/97,10) 237 kg (106+131) 265,732 p. 2. Juho Murtonen Herakles (-93/103,00) 236 kg (105+131) 258,938 p. Sarja +105 kg […]

Herakleen jv-kilpailut, Espoo

Naiset Sarja 69 kg 1. Miia Huhtala Herakles (-86/68,90) 102 kg (46+56) 126,959 p. Sarja 75 kg 1. Jaana Vuorinen Herakles (-59/74,00) 77 kg (27+50) 92,338 p. Miehet Sarja 77 kg 1. Sampsa Marttila Herakles (-78/75,50) 189 kg (84+105) 238,442 p. 2. Lari Suvisalmi Herakles (-70/76,00) 105 kg (40+65) 131,989 p. Sarja 85 kg 1. […]

Lohtajan Veikkojen piirikunnalliset kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 63 kg 1. Ansa-Olivia Nissilä LoVe (-05/61,40) 73 kg (30+43) 97,200 p. Miehet Sarja 105 kg 1. Tuomas Savolainen LoVe (-85/104,50) 230 kg (100+130) 251,105 p. Jäsentenväliset Naiset Sarja 69 kg 1- Eveliina Jukkola LoVe (-87/65,90) 114 kg (48+66) 145,484 p.  

Raution Kisailijoiden pk-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 48 kg 1. Vilma Rättyä RK (-06/44,85) 66 kg (29+37) 110,566 p. Sarja 58 kg 1. Satu Niemelä KJ (-68/55,86) 120 kg (53+67) 170,014 p. 2. Gerta Jurgenson RK (-06/54,83) 69 kg (30+39) 99,031 p. Sarja 63 kg 1. Varpu Saari RK (-03/61,44) 93 kg (42+51) 123,78 p. Sarja 69 kg 1. […]

Kansainväliset FSGT:n mestaruuskilpailut Gennevilliers, Ranska

Suomalaisten tulokset: Naiset Sarja 69 kg Anni Vuohijoki FIN/RoRe (-88/64,70) 206 kg (88+118 SE) 265,720 p. Miehet Sarja 77 kg Matias Mukkala FIN/RoRe (-92/72,47) 235 kg (105+130) 303,408 p. Sarja 85 kg Sami Köngäs FIN/RoRe (-90/77,77) 261 kg (116+145) 324,039 p. Sarja 94 kg Robert Pirkkiö FIN/RoRe (-93/89,80) 287 kg (131+156) 332,328 p.

17-vuotiaiden SM-kilpailut, CUP, Pori

Tytöt (27.5.) Sarja 44 kg 1. Viivi Raudasoja OAK (-05/39,42) 84 kg (37+47) 157,682 p. 2. Fanni Kätkänaho KPK  (-05/42,46) 67 kg (28+39) 117,631 p. Sarja 48 kg 1. Emmi Harell PuKa (-05/47,42) 89 kg (42+47) 142,444 p. 2. Aada Kanto PuKa (-05/46,40) 76 kg (34+42) 123,793 p. 3. Viola Uski Herakles (-03/46,19) 72 kg […]

Kilpailutulokset toinen esimerkki

In quis nisl at sem sollicitudin rhoncus. Cras scelerisque, orci vitae consectetur semper, metus diam auctor velit, eget posuere leo nisl in ligula. Praesent ante nisl, tincidunt vel viverra quis, elementum ac lorem. Phasellus eu nisl ante. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Pellentesque vitae bibendum nisl, sed […]

Kilpailutulokset esimerkki

In mattis erat ac ex auctor, sed ultrices velit scelerisque. Cras interdum nunc sit amet tincidunt sollicitudin. Phasellus nec volutpat lorem. Sed maximus diam diam, vitae ullamcorper nibh sodales at. Nullam vestibulum massa vel rutrum ornare. In et orci leo. Curabitur laoreet rhoncus tincidunt. Proin porta, quam vitae feugiat ornare, arcu nisl vehicula arcu, eget […]

Rovaniemen Reippaan jv-kilpailut

Tytöt Sarja 44 kg 1. Saga Lakkala RoRe (-06/40,6) 47 kg (20+27) 85,867 p. Naiset Sarja 69 kg 1. Ronja Leppiaho RoRe (-00/63,8) 107 kg (45+62) 139,172 p.

Martti Pirkkiön muistokilpailut (RoRe)

Naiset Sarja 53 kg 1. Kirsi-Marja Mukkala RoRe (-99/49,30) 140 kg (65+75) 217,39 p. Sarja 63 kg 1. Essi Heikkinen RoRe (-99/62,30) 113 kg (48+65) 149,111 p. 2. Tilda Ruotimaa SWE (-01/62,80) 83 kg (36+47) 108,990 p. Sarja 69 kg 1. Heidi Moisanen RoRe (-95/67,50) 147 kg (64+83) 185,059 p. 2. Sara Tervonen RoRe (-98/67,10) […]

Kansalliset kilpailut (NuVo)

Miehet Sarja 56 kg 1. Mikael Helin NuVo (-00/55,88) 131 kg (56+75) 200,927 p. 2. Reko Ruokokoski NuVo (-05/42,16) 77 kg (35+42) 149,615 p. Sarja 69 kg 1. Harri Helin NuVo (-64/68,54) 152 kg (62+90) 202,877 p. Sarja 85 kg 1. Kristian Kuikka NuVo (-91/82,78) 190 kg (85+105) 228,481 p. Sarja 105 kg 1. Heikki […]

Kansalliset kilpailut (LoLif)

Naiset Sarja 58 kg 1. Tea Laakkonen LoLif (-85/57,62) 141 kg (60+81) 195,608 p. Sarja 69 kg 1. Milla Laitinen LoLif (-01/67,00) 141 kg (63+78) 178,249 p. Sarja 90 kg 1. Hanna-Mari Konttinen PorPa (-96/80,29) 150 kg (67+83) 173,12 p. 2. Neea Nikali LoLif (-01/83,17) 139 kg (60+79) 158,013 p. Miehet Sarja 56 kg 1. […]

Sinisten miekkojen kilpailu, Saksa

Suomalaistulos: Naiset (pistekilpailu, ei sarjoja) 2. Anni Vuohijoki RoRe (-88/64,20) 207 kg (94 SE+113) 268,238 p.  (tempaus-SE sarjaan 69 kg) Kaikki tulokset    

Lounais-Suomen piirinmestaruuskilpailut 15- ja 17-vuotiaille + kansalliset

Piirinmestaruuskilpailut Tytöt 15-v. Sarja 40 kg 1. Ella Harell PuKa (-07/39,25) 62 kg (26+36) 116,852 p. Sarja 48 kg 1. Kaisa Kolkkala PuKa (-06/46,65) 72 kg (30+42) 116,766 p. Sarja 53 kg 1. Sara-Sofia Väliviita KaVo (-05/52,15) 97 kg (40+57) 144,320 p. 2. Emmi Harell PuKa (-05/49,75) 87 kg (40+47) 134,106 p. Tytöt 17-v. Sarja […]

Hämeen piirinmestaruuskilpailut 15- ja 17-vuotialle

Tytöt 15-v. Sarja 40 kg 1. Iris Savolainen LeKi (-06/31,3) 55 kg (23+32) 130,158 p. Sarja 48 kg 1. Janette Ylisoini Bodonos (-06/47,1) 92 kg (41+51) 148,048 p. 2. Ida  Harmaala   LeKi  (-08/47,0)   46 kg (19+27) 74,151 p. Sarja 58 kg 1. Teea  Jaskari  LeKi (-05/54,5) 60 kg (26+34) 86,48 p. Sarja +69 kg   […]

Kansallinen kilpailu (TAK)

Kansalliset Naiset Sarja 63 kg 1. Saara Laaksonen RCFT (-82/62,50) 166 kg (76+90) 218,618 p.     Sarja 69 kg 1. Monaliisa Ketola RCFT (-75/66,60) 138 kg (60+78) 175,050 p. 2. Annastiina Aamurusko RCFT (-82/63,30) 121 kg (55+66) 158,127 p.     Sarja 75 kg 1. Jasmin Tuovinen TAK (-95/70,80) 170 kg (70+100) 208,532 p.     Sofia […]

Lempäälän Kisan jäsentenväliset kilpailut

Tytöt 17-v. Sarja 44 kg 1. Iiris Savolainen LeKi (-06/32,05) 54 kg (23+31) 124,58 p. 2. Aino Nieminen LeKi (-07/40,6) 30 kg (14+16) 54,814 p. Sarja 48 kg 1. Ida Harmaala LeKi (-08/47,45) 47 kg (19+28) 75,185 p. Sarja 58 kg 1. Teea Jaskari LeKi (-05/55,55) 60 kg (27+33) 85,334 p. Pojat 17-v. Sarja 50 […]

Helsinki Open, CUP

Naiset Sarja 53 kg 1. Anna Niemelä Herakles (-90/52,94) 142 kg (65+77) 208,965 p. 2. Jessica Pääkkönen Ra-Pa (-02/51,53) 96 kg (44+52) 144,101 p. Sarja 58 kg 1. Laura Majander LPN (-74/56,08) 137 kg N40SE (62 N40SE+75) 193,576 p. 2. Marianna Leivo Herakles (-95/56,44) 135 kg (60+75) 189,917 p. 3. Marla Sinisaari Ra-Pa (-05/53,39) 100 […]

Keljon Viestin piirikunnalliset kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 90 kg 1. Satu Tiihonen KelVi (-97/78,2) 108 kg (48+60) 126,137 p. Miehet Sarja 69 kg 1. Juhani Oikarinen KelVi (-38/68,8) 100 kg (40+60) 133,162 p. Sarja 77 kg 1. Timo Koivunen KelVi (-47/75,2) 145 kg (63+82) 183,334 p. 2. Pekka Terho KelVi (-54/76,0) 105 kg (40+65) 131,989 p. Sarja 85 kg […]

Kalajoen Junkkareitten jäsentenväliset (Kokkola)

Naiset Sarja 63 kg 1. Tiia Laasanen KJ (-92/60,5) 105 kg (45+60) 114,114 p. Sarja 69 kg 1. Heidi Alahäivälä KJ (-81/66,3) 97 kg (43+54) 123,359 p. Sarja 90 kg 1. Riikka Salonpää KJ (-91/80,1) 97 kg (37+60) 112,068 p. 2. Laura Nissi KJ (-86/84,1) 81 kg (38+43) 91,656 p. Sarja yli 90 kg  1. […]

Oulun Pyrinnön jv-kilpailut

Naiset Sarja 63 kg 1. Linda Viitala OP (-95/60,0) 101 kg (41+60) 136,458 p. Miehet Sarja 56 kg 1. Lauri Viiret OP (-06/30,2) 16 kg (7+9) 43,991 p. Sarja 85 kg 1. Valto Vaaraniemi OP (-94/82,5( 165 kg (75+90) 198,748 p. 2. Antti Jurvelin OP (-61/80,5) 90 kg (40+50) 109,75 p. Sarja 94 kg 1. […]

Helsingin kuukausikisat

Piirikunnalliset Naiset Sarja 53 kg 1. Tiia Peltonen PorPa (-79/52,90) 92 kg (40+52) 135,460 p. Sarja 58 kg 1. Terttu Huuskonen Herakles (-44/53,90) 70 kg (28+42) 101,688 p. Sarja 69 kg 1. Mervi Kuusisto Herakles (-66/66,00) 105 kg (47+58) 133,881 p. Jäsentenväliset Miehet Sarja 85 kg 1. Thomas Lindroos Herakles (-87/79,50) 180 kg (80+100) 220,912 […]

Etelä-Pohjanmaan 15-17-vuotiaiden ja 20-23-vuotiaiden pm-kilpailut

Piirinmestaruuskilpailut Tytöt 15-v. Sarja 44 kg 1. Fanni Kätkänaho KPK (-05/41,90) 64 kg (26+38) 113,685 p. Sarja 48 kg 1. Sara Kalliomäki KAKA (-06/46,00) 44 kg (20+24) 72,179 p. Sarja 69 kg 1. Amanda Kätkänaho KPK    (-03/68,10) 86 kg (39+47) 107,733 p. Tytöt 17-v. Sarja 53 kg 1. Charlotta Lindholm KPK (-01/52,70) 86 kg (36+50) […]

Atleetti Cup, Rovaniemi, CUP

Kansallinen kilpailu Tytöt alle 17-v. Sarja 44 kg 1. Viivi Raudasoja OAK (-05/38,6) 82 kg (35+47) 156,977 p. 2. Aada Virta OAK (-07/40,0) 71 kg (31+40) 131,498 p. Naiset Sarja 58 kg 1. Liisa Kinnunen OAK (-90/55,1) 95 kg (42+53) 135,879 p. Sarja 75 kg 1. Susanna Niemi CFO (-71/71,2) 120 kg (54+66) 146,764 p. […]

Kansalliset kilpailut (RK, CUP

Naiset Sarja 48 kg 1. Vilma Rättyä RK (-06/44,31) 72 kg (32+40) 121,854 p. Sarja 58 kg 1. Jenna Koski RK (-99/55,18) 120 kg (55+65)  171,463 p. 2. Gerta Jurgenson RK (-06/56,64) 77 kg (34+43) 108,063 p. Sarja 63 kg 1. Anna-Maria Tokola RK (-87/59,93) 187 kg (82+105) 252,839 p. 2. Julia Anttila KJ (-02/60,27) […]

Kansallliset kilpailut (PuKa), CUP

Naiset Sarja 53 kg 1. Sara-Sofia Väliviita KaVo (-05/50,95) 92 kg (40+52) 139,270 p. Sarja 58 kg 1. Kukka Lindholm PuKa (-99/57,7) 119 kg (51+68) 164,935 p. Sarja 63 kg 1. Maj Virko KaVo (-99/62,04) 118 kg (53+65) 156,110 p. Sarja 69 kg 1. Nelli Riitahaara PuKa (-00/64,95) 107 kg (48+59) 137,707 p. Sarja +90 […]

Rovaniemen Reippaan jv-kilpailut

Tytöt Sarja 44 kg 1. Saga Lakkala RoRe (-06/40,1) 45 kg (18+27) 83,154 p. 2. Sara Evesti RoRe (-06/42,7) 40 kg (17+23) 69,883 p. Sarja 48 kg 1. Elise Tervo RoRe (-06/44,1) 52 kg (22+30) 88,361 p. Pojat Sarja 45 kg 1. Sampo Saarinen RoRe (-06/43,2) 51 kg (20+31) 96,891 p. 2. Antto Kultanen RoRe […]

Karvian Kirin jv-kilpailut

Naiset Sarja 53 kg 1. Sara Tuuliniemi KarKi (-06/51,5) 48 kg (23+25) 72,082 p. Sarja 58 kg 1. Emma Halmela KarKi (-07/55,8) 41 kg (19+22) 58,131 p. Sarja 75 kg 1. Päivi Tuuliniemi KarKi (-66/74,8) 78 kg (35+43) 93,042 p. Sarja +90 kg 2. Annika Haavisto KarKi (-03/104,2) 86 kg (38+48) 90,53 p. Miehet Sarja […]

Juniori Cup 2/4 Pohjois-Suomen kevätkisa

Tulosrivin lopussa suluissa onnistuneiden nostojen määrä Tytöt 12-v. Sarja 36 kg 1. Pihla-Maria Seikkula OAK (-07/36,0) 34 kg (15+19) 69,613 p. (6) Sarja 40 kg 1. Kaisa Rautio OAK (-07/39,6) 59 kg (25+34) 110,288 p. (4) 2. Saga Lakkala RoRe (-06/39,1) 43 kg (17+26) 81,332 p. (4) Sarja 44 kg 1. Aada Virta OAK (-07/40,2) […]

Juniori Cup 2/4 Etelä-Suomen kevätkisa

Tytöt 12-v. Sarja 32 kg 1. Iiris Savolainen LeKi (-06/31,5) 52 kg (22+30) 122,214 p. Sarja 40 kg 1. Ella Harell PuKa (-07/38,6) 58 kg (24+34) 111,032 p. Sarja 44 kg 1. Iita Kononen ÄH (-06/43,3) 71 kg (30+41) 122,551 p. 2. Aino Emilia Nieminen LeKi (-07/40,2) 28 kg (13+15) 51,623 p. Sarja 48 kg […]

Tampereen Pyrinnön pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 75 kg alle 15-v. 1. Lotta Isola TP (-03/71,7) 103 kg (43+60) 125,514 p.   Miehet Sarja 94 kg alle 20-v. 1.  Alexander Klimov TaSi  (-98/91,8) 158 kg (68+90) 181,227 p. Jäsentenväliset Miehet Sarja 69 kg alle 15-v. 1. Miro Silanne TP (-05/63,7) 53 kg (23+30) 74,124 p. 

OAK:n jäsentenväliset ulkolavakilpailut, Rovaniemi

Tytöt alle 15-v. Sarja 40 kg 1. Viivi Raudasoja OAK (-05/39,0) 81 kg (36+45) 153,572 p. 2. Aada Virta OAK (-07/39,5) 65 kg (28+37) 121,787 p. Sarja 58 kg 1. Pinja Haapakoski OAK (-07/42,4) 38 kg (17+21) 66,799 p. Naiset Sarja 58 kg 1. Liisa Kinnunen OAK (-90/55,4) 99 kg (44+55) 141,066 p. 2. Amina […]

Masters SM-kilpailut, Kalajoki kilpailupäiväjärjestyksessä

13.-15.4.2018, Masters SM Kalajoki 13.4. tulokset Naiset Ikäluokka N70 Sarja 58 kg Terttu Huuskonen Herakles (-44/53,84) – (-+0) N65 Sarja 69 kg 1. Teija Kortelainen JoPuPo (-53/67,88) 93 kg N65SE (38 N65SE+55 N65SE) 116,712 p. N60 Sarja 58 kg 1. Maija Sankamo KuKis (-56/55,71) 75 kg (31+44 N60SE) 106,456 p. Sarja 63 kg 1. Kirsi […]

Opiskelijoiden mestaruuskilpailut

Naiset, kilpasarja Sarja 53 kg 1. Anna Niemelä Herakles (-90/52,96) 136 kg (61+75) 200,081 p. Sarja 58 kg 1. Maiju Rantamäki PuKa (-00/57,82) 126 kg (56+70) 174,396 p. Sarja 63 kg 1. Suvi Talasterä PuKa (-99/62,79) 178 N20SE (83 N20SE+95) 233,760 p. 2. Iida Kalmari AU (-94/61,83) 145 kg (65+80) 192,233 p. 3. Jenni Mustajärvi […]

Masters SM-kilpailut, Kalajoki

Naiset Ikäluokka N70 Sarja 58 kg Terttu Huuskonen Herakles (-44/53,84) – (-+0) N65 Sarja 69 kg 1. Teija Kortelainen JoPuPo (-53/67,88) 93 kg N65SE (38 N65SE+55 N65SE) 116,712 Sinclair/194,09 Meltzer p. N60 Sarja 58 kg 1. Maija Sankamo KuKis (-56/55,71) 75 kg (31+44 N60SE) 106,456/166,92 p. Sarja 63 kg 1. Kirsi Pitkänen TP (-58/61,75) 78 […]

Seurajoukkuekilpailun kevätkierroksen 2018 tulokset

Seurajoukkuekilpailu 2018, kevätkierroksen tulokset Mestaruussarja Rovaniemen Reipas        1687,353 p. Turun Atleettiklubi I        1657,363 p. Tampereen Pyrintö I        1651,188 p. Herakles I            1553,208 p. Tampereen Pyrintö II        1480,261 p. Raution Kisailijat        1470,129 p. Puntti-Karhut I            1467,222 p. Turun Atleettiklubi II        1454,256 p. Kalajoen Junkkarit        1367,250 […]

Ruotsin sarjakilpailu Allsvenska serien omgång 4 Kiiruna

Naiset Sarja 53 kg Isa Mursu RoRe (-90/52,60) – (73+-) Sarja 58 kg 1. Emilia Kuusela RoRe (-93/55,60) 119 kg (52+67) 169,15 p. 2. Jessika Konttila RoRe (-93/55,10) 114 kg (50+64) 163,05 p. 3. Eva Gärdemalm Thorneus Kiruna AIF (-/57,10) 97 kg (42+55) 135,39 p. Sarja 63 kg 1. Tilda Ruotimaa Kiruna AIF (-/62,70) 81 […]

Helsingin kuukausikisat

Piirikunnalliset Naiset Sarja 58 kg 1. Marianna Leivo Herakles (-95/56,30) 129 kg (58+71) 181,784 p. Sarja 69 kg 1. Jannike Bäckström Herakles (-03/64,50) 130 kg (55+75) 167,994 p. Sarja 75 kg 1. Aino Linnamaa HauS (-93/74,50) 163 kg (72+91) 194,818 p. Miehet Sarja 56 kg 1. Timo Mustonen Herakles (-07/31,20) 52 kg (23+29) 137,763 p. […]

Vaasan Kiiston pk-kilpailut

Miehet Sarja 77 kg 1. Jörgen Broman VaKi (-52/74,0) 144 kg (62+82) 183,714 p. Sarja 94 kg 1. Jorma Kyrönperä VaKi (-62/86,3) 195 kg (85+110) 229,879 p. Sarja +105 kg 1. Jens Löfbacka RK (-87/108,0) 205 kg (90+115) 221,407 p.  

Kansalliset kilpailut (PuKa)

Naiset Sarja 48 kg 1. Aada Kanto PuKa (-05/46,13) 73 kg (31+42) 119,474 p. 2. Kaisa Kolkkala PuKa (-06/47,20) 66 kg (28+38) 106,028 p. 3. Ella Harell PuKa (-07/38,06) 58 kg (24+34) 112,520 p. Sarja 53 kg 1. Ella Iivonen PuKa (-03/53,00) 89 kg (40+49) 130,864 p. 2. Emmi Harell PuKa (-05/49,55) 82 kg (37+45) […]

Leader Cup (TP)

Naiset Sarja 58 kg 1. Piia Pälä TaSi (-83/57,79) 102 kg (47+55) 141,226 p. Sarja 63 kg 1. Jenni Mustajärvi TP (-00/62,66) 129 kg (60+69) 169,625 p. 2. Linne Laukka SeSi (-01/61,73) 88 kg (35+53) 116,783 p. Sarja 69 kg 1. Tuula Holappa TP (-78/63,50) 128 kg (52+76) 166,957 p. 2. Heli Oksanen TP (-97/67,86) […]

Yleisen sarjan EM-kilpailut, Bukarest Romania

Kaikki tulokset IWF-formaatin tulokset Suomalaisten tulokset Naiset Sarja 53 kg (27.3.) 13. Isa Mursu (-90/52,66)  162 kg (71+91) 239,318 p. Sarja 58 kg (28.3.) 6. Jenni Puputti (-86/57,70) 178 kg (80+98) 246,71 p. 8. Laura Liukkonen (-91/57,56) 174 kg (78+96) 241,557 p. Puputti tempauksen 5.  ja työnnön 6.  Liukkonen 8. tempauksessa, työnnössä 7. Sarja 63 […]

Raution Kisailijoiden jv-kilpailut

Tytöt Sarja 44 kg 1. Emilia Poranen (-07/43,08) 20 kg (8+12) 34,674p. 2. Linnea Leppikorpi (-08/40,34) 20 kg (8+12) 36,757p. Sarja 48 kg 1. Detti Balla (-07/46,62) 20 kg (8+12) 32,452p. Pojat Sarja 50 kg 1. Aapo Leppikorpi (-06/46,57) 42 kg (17+25) 74,626p.

Avoimet TUL:n Savon piirinmestaruuskilpailut

Kansalliset Naiset Sarja 53 kg 1. Emilia Vihantola CFK (-85/53,0) 153 kg (66+87) 224,968 p. Sarja 75 kg N40 1.  Kaisa Ristolainen SaWo (-77/74,7) 111 kg (51+60) 132,493 p. Sarja 90 kg N35 1. Niina Ovaskainen SaWo (-79/79,4) 121 kg (53+68) 140,345 p. Miehet Sarja 69 kg M80 1. Juhani Oikarinen KelVi (-38/68,5) 103 kg […]

Kalajoen Junkkarit, piirikunnalliset kilpailut

Miehet Sarja 56 kg 1. Juho Kyösti KJ (-06/43,2) 39 kg (17+22) 74,092 p. Sarja 62 kg 1. Miro Manderbacka KJ (-05/56,1) 92 kg (40+52) 140,696 p. Sarja 105 kg 1. Niko Jäppinen KJ (-76/104,8) 135 kg (65+70) 147,245 p.

Porlammin Pamaus, piirikunnalliset kilpailut Helsinki

Naiset Sarja 53 kg 1. Virve Leikola PorPa (-72/52,8) 74 kg (29+45) 109,107 p. Sarja 58 kg 1. Outi Nylander PorPa (-64/54,2) 47 kg (22+25) 68,007 p. Miehet Sarja 85 kg 1. Heikki Leikola PorPa (-69/80,2) 138 kg (53+85) 168,604 p. 2. Timo Metsola PorPa (-75/84,2) 110 kg (45+65) 131,191 p.  

Porlammin Pamaus, piirikunnalliset kilpailut Helsinki

Naiset Sarja 58 kg 1. Tiia Peltonen PorPa (-82/57,2) 75 kg (35+40) 104,558 p. 2. Outi Nylander PorPa (-64/54,2) 61 kg (26+35) 88,265 p. 3. Ulla Södervall PorPa (-63/53,2) 49 kg (23+26) 71,852 p. Sarja 63 kg 1. Hille Korhonen PorPa (-61/62,8) 73 kg (29+44) 95,858 p. Miehet Sarja 85 kg 1. Ari Mäkelä PorPa […]

Porlammin Pamaus, piirikunnalliset kilpailut Helsinki

Naiset Sarja 53 kg 1. Ulla Södervall  PorPa (-63/52,2) 49 kg (23+26) 72,852 p. Sarja 58 kg 1. Tiia Peltonen PorPa (-82/57,3) 72 kg (30+42) 100,258 p. Sarja 63 kg 1. Sari Kola-Nyström PorPa (-70/62,5) 106 kg (43+63) 139,599 p. 2. Hille Korhonen PorPa (-61/61,8) 70 kg (28+42) 92,830 p. Miehet Sarja 85 kg 1. […]

Karvian Kirin pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Miehet Sarja 62 kg 1. Arto Lähdekorpi PaPu (-82/60,6) 175 kg (80+95) 253,171 p. Sarja 85 kg 1. Kari Tuuliniemi KarKi (-62/84,4) 195 kg (85+110) 232,302 p.   Jäsentenväliset Naiset Sarja 53 kg 1. Sara Tuuliniemi KarKi (-06/50,7) 40 kg (18+22) 60,777 p. Sarja 58 kg 1. Emma Halmela KarKi (-07/56,2) 40 kg (18+22) […]

Oulun Pyrinnön piirikunnalliset

Naiset Sarja 63 kg 1. Johanna Laitinen OP (-96/61,1) 127 kg (54+73) 169,621 p. Sarja 56 kg 1. Martti Heikura OP (-41/55) 82 kg (37+45) 127,283 p. Sarja 85 kg 1. Juhani Törmälä OP (-45/78) 97 kg (42+55) 120,24 p. Sarja 94 kg 1. Martti Pesu OP (-58/93,9) 169 kg (79+90) 192,029 p.

Keski-Pohjanmaan masters-pm + kansalliset

Masters piirinmestaruuskilpailu Naiset 50-54v. Sarja 58 kg 1. Satu Niemelä KJ (-68/55,47) 116 kg (50+66) 165,144 p. 45-49v. Sarja 63 kg 1. Marika Harju LoVe (-72/58,86) 84 kg (37+47) 114,906 p. Sarja 69 kg 1. Tiina Nevanperä KJ (-69/64,72) 85 kg (35+50) 109,622 p. Sarja 90 kg 1. Pirjo Korkeasaari RK (-70/77,72) 123 kg (53+70) […]

Kansalliset kilpailut (OAK)

Kansalliset Tytöt 17-v. Sarja 48 kg 1. Louna-Lumia Seikkula OAK (-04/46,8) 63 kg (27+36) 101,905 p. Naiset Sarja 53 kg 1. Emilia Alaraudanjoki OAK (-00/51,5) 64 kg (30+34) 96,109 p. 2. Jenna Timonen-Nissi OAK (-07/49,3) 63 kg (28+35) 97,793 p. Sarja 75 kg 1. Minna Karvinen OAK (-74/72,5) 135 kg (59+76) 163,571 p. Sarja +90 […]

Kansalliset kilpailut (NuVo)

Kansalliset Naiset Sarja 48 kg 1. Janette Ylisoini Bod (-06/46,61) 88 kg (38+50) 142,813 p. Sarja 58 kg 1. Tea Laakkonen LoLif (-85/55,87) 142 kg (62+80) 201,158 p. Sarja 75 kg Lara Långström RaPa (-02/69,97) – (41+-) Miehet Sarja 62 kg 1. Mikael Helin NuVo (-00/57,16) 135 kg (60+75) 203,621 p. Sarja 77 kg 1. […]

Tampereen Sisun pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 58 kg 1. Piia Pälä TaSi (-83/56,8) 106 kg (46+60) 146,748 p. Miehet Sarja 94 kg 1. Markus Helin TaSi (-02/93,0) 152 kg (67+85) 173,399 p.     2. Alexander Klimov TaSi (-98/90,2) 149 kg (64+85) 172,198 p. Jäsentenväliset Miehet Sarja 56 kg 1. Justus Ojanne TaSi (-02/39,2) 64 kg (27+37) 133,311 p. […]

Lohja-Lifting pk-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 69 kg 1. Milla Laitinen LoLif (-01/65,59) 131 kg (60+71) 167,635 p. Sarja 90 kg 1. Paula Jukarainen Herttoniemi Strong (-89/78,64) 147 kg (66+81) 171,246 p. 2. Neea Nikali LoLif (-01/86,75) 135 kg (58+77) 150,879 p. 3. Tiina Ranta LoLif (-69/85,12) 80 kg (30+50) 90,083 p. Miehet Sarja 56 kg 1. Matias […]

Tampereen Pyrinnön pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 53 kg alle 17 v 1. Ronja Näsi TP (-05/50,8) 85 kg (37+48) 128,96 p. Sarja 69 kg 1. Heli Oksanen TP (-97/66,9) 100 kg (45+55) 126,52 p. Miehet Sarja 56 kg alle 17 v 1. Olli Peräinen TP (-03/55,2) 120 kg (54+66) 185,76 p. 2. Anselmi Kiviniemi TP (-04/54,2) 84 kg […]

Lahden Atomin piirikunnalliset kilpailut

Naiset Sarja 63 kg 1. Mirka Tuisku Atomi (-93/61,5) 131 kg (57+74) 174,251 p. Sarja 69 kg 1. Emma Kekkonen Atomi (-02/66,5) 95 kg (42+53) 120,608 p. Miehet Sarja 77 kg 1. Sami Härkö Atomi (-02/72,2) 181 kg (84+97) 234,194 p. Sarja 85 kg 1. Veijo Mäntymäki Atomi (-57/84,5) 173 kg (73+100)  205,977 p. 2. […]

Keljon Viestin piirikunnalliset kilpailut

Miehet Sarja 94 kg 1. Ilpo Viitala ViPa (-77/92,7) 230 kg (100+130) 262,733 p. Sarja +105 kg 1. Mikko Vilen KelVi (-82/114,5) 210 kg (90+120) 222,890 p.  

Piiriottelu Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Keski-Suomi

Piiriottelu Naiset Sarja 48 kg 1. Iita Kononen K-S (-06/43,03) 69 kg (28+41) 119,744 p. 2. Anastasia Mäntyniemi E-P (-06/47,33) 62 kg (26+36) 99,382 p. Sarja 53 kg 1. Siri Sytelä  E-P (-00/52,99) 115 kg (55+60) 169,117 p. Sarja 58 kg 1. Roosa Mattila E-P (-96/57,01) 119 kg (54+65)    166,271 p. 2. Jenna Koski K-P […]

Kansainväliset kilpailut, Kiiruna, Ruotsi

Naiset Sarja 58 kg 1. Jessika Konttila Rovaniemen Reipas/FIN (-93/54,20) 113 kg (48+65) 163,51 p. 2. Eva Gärdemalm-Thorneus Kiruna AIF/SWE (-79/56,20) 97 kg (41+56) 136,86 p. Sarja 69 kg 1. Heidi Moisanen Rovaniemen Reipas/FIN (-95/65,20) 143 kg (62+81) 183,14 p. Miehet Sarja 69 kg Anton Hodju Rovaniemen Reipas/FIN (-00/68,20) – (82+0) Sarja 77 kg 1. […]

OAK:n piirikunnalliset Masters-kilpailut + jv

Piirikunnallinen Masters-kilpailu Naiset 35-39v Sarja 63 kg 1. Anu Rautio OAK (-81/60,6) 96 kg (35+61) 128,88 p. Naiset 40-44v Sarja 75 kg 1. Minna Karvinen OAK (-74/72,8) 129 kg (54+75) 155,97 p. Miehet 35-39v Sarja 77 kg 1. Juhani Portti OAK (-78/76,1) 123 kg (50+73) 154,50 p. Sarja 94 kg 1. Risto Hiltunen OAK (-79/88,8) […]

Keravan Bodonoksen piirikunnalliset kilpailut

Naiset Sarja 48 kg 1. Janette Ylisoini BOD (-06/45,50) 86 kg (38+48) 142,353 p. Sarja 53 kg 1. Hanna Putkuri BOD (-78/51,80) 70 kg (27+43) 104,667 p. Sarja 58 kg 1. Alina Katajisto BOD (-98/55,24) 97 kg (42+55) 138,494 p. Sarja 63 kg 1. Titta Sillman BOD (-77/60,80) 110 kg (50+60) 147,372 p. Sarja 69 […]

Kansalliset kilpailut (PuKa)

Naiset Sarja 48 kg 1. Aada Kanto PuKa (-05/43,85) 68 kg (28+40) 116,109 p. 2. Kaisa Kolkkala PuKa (-06/47,28) 64 kg (26+38) 102,675 p. Sarja 63 kg 1. Maiju Rantamäki PuKa (-00/58,87) 119 kg (52+67) 162,765 p.    2. Mervi Äärilä TAK (-73/61,20) 75 kg (30+45) 100,067 p. 3. Riitta Konttila TAK (-71/60,61) 68 kg […]

Oulun Pyrinnön piirikunnalliset

Miehet Sarja 56 kg 1. Martti Heikura OP (-41/55,8) 82 kg (37+45) 125,906 p. Sarja 77 kg   1. Juhani Törmälä OP (-45/76,3) 95 kg (40+55) 119,162 p. Sarja 94 kg Martti Pesu OP (-58/93,9) – (-+0)

Kuusankosken Kisan pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Miehet  Sarja 85 kg 1. Jyri Ojala  KuKisa  (-82/83,3)  230 kg (100+130) 275,737 p. 2. Aapo Mäkiranta  KuKisa (-89/84,2)  205 kg (85+120) 244,492 p. Sarja 94 kg 1. Jari Malinen  KuKisa (-58/93,8)  172 kg (76+96) 195,523 p. 2.  Toni Valkonen  KuKisa (-83/91,2)  140 kg (60+80) 161,03 p. Jäsentenväliset Miehet Sarja 56 kg 1. Visa […]

Puntti-Karhujen piirikunnalliset kilpailut

Naiset Sarja 75 kg 1. Tiina Hirttiö PuKa (-83/73,60) 110 kg (50+60) 132,269 p. Sarja +90 kg 1. Piia Eriksson PuKa (-70/90,20) 90 kg (40+50) 99,123 p. Miehet Sarja 85 kg 1. Pasi Hirttiö PuKa (-77/80,50) 220 kg (100+120) 268,277 p.

Lohtajan Veikkojen piirikunnalliset kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 69 kg 1. Anna-Kaisa Björk LoVe (-80/63,50) 96 kg (38+58) 125,218 p. Sarja 90 kg 1. Katja Niemi KJ (-83/87,00) 69 kg (29+40) 77,030 p. Miehet Sarja 69 kg 1. Heikki Niemi KJ (-80/68,80) 173 kg (80+93) 230,370 p. Sarja 77 kg 1. Hannu Karhula LoVe (-59/72,00) 125 kg (57+68) 161,997 p. […]

TAK:n piirikunnalliset kilpailut

Naiset Sarja 69 kg 1. Janette Kaukonen TAK (-98/67,20) 128 kg (54+74) 161,543 p. Sarja 75 kg 1. Satu Töykkälä TAK (-83/72,30) 128 kg (54+74) 155,309 p. Miehet Sarja 62 kg 1. Daniel Wertti TAK (-03/57,50) 99 kg (43+56) 148,676 p. Sarja 69 kg 1. Nico Kujanen TAK (-98/67,10) 131 kg (57+74) 177,169 p. Sarja […]

Helsingin kuukausikisat

Piirikunnalliset Naiset Sarja 58 kg 1. Terttu Huuskonen Herakles (-44/53,60) 74 kg (32+42) 107,929 p. Sarja 75 kg 1. Katarina Nordberg Herakles (-87/69,70) 125 kg (55+70) 154,617 p. 2. Kaisu Pärnä Bod (-81/71,10) 102 kg (47+55) 124,841 p. Miehet Sarja 56 kg Timo Mustonen Herakles (-07/30,60) – (-+0) Sarja 85 kg 1. Jyrki Muttilainen Herakles […]

Kauhajoen Karhun piirikunnalliset kilpailut

Piirikunnalliset Miehet Sarja 77 kg 1. Timo Antila KaKa (-67/70,50) 135 kg (55+80) 177,139 p. 2. Hannu Samppala KaKa (-60/70,20) 79 kg (34+45) 103,924 p. Sarja +105 kg 1. Matti Krekola KaKa (-48/110,00) 110 kg (50+60) 118,127 p. Jäsentenväliset Miehet Sarja 69 kg 1. Mikko Seppi KaKa (-03/64,90) 80 kg (35+45) 110,524 p Sarja 77 […]

Yleisen sarjan SM-kilpailut

Naiset (25.2.) Sarja 48 kg 1. Kirsi-Marja Mukkala RoRe (-99/47,97) 137 kg (63+74) 217,264 p. 2. Maija Mustonen JoPuPo (-88/47,44) 126 kg (57+69) 201,594 p. Sonja Haapaniemi OP (-89/47,83) – (-+0) Tempaus: 1. Mukkala 63 kg 2. Mustonen 57 kg Työntö: 1. Mukkala 74 kg  2. Mustonen 69 kg Sarja 53 kg 1. Isa Mursu […]

Lempäälän Kisan piirikunnalliset kilpailut

Piirikunnalliset Tytöt 17-v. Sarja 48 kg 1. Ida Harmaala LeKi (-08/44,75) 41 kg (17+24) 68,813 p. Naiset Sarja 90 kg 1. Maria Häkli LeKi (-82/81,65) 123 kg (55+68) 140,923 p. 2. Jenni Parvinen LeKi (-88/80,05) 105 kg (45+60) 121,345 p. Sarja +90 kg 1. Sari Anria SKK (-73/90,35) 110 kg (45+65) 121,077 p. Miehet Sarja […]

Jyväskylän piirikunnalliset kilpailut (ViPa)

Naiset Sarja 90 kg Satu Tiihonen KelVi (-97/78,80) – (-+55) Sarja +90 kg 1. Sari Anria SKK (-73/91,30) 90 kg (40+50) 98,693 p. Miehet Sarja 85 kg 1. Marko Päivähonka KelVi (-71/79,60) 170 kg (70+100) 208,503 p. 2. Hannu Rantanen ViPa (-47/84,40) 115 kg (55+60) 136,998 p. Sarja 94 kg 1. Jari Saastamoinen KelVi (-58/87,60) […]

Kalajoen piirikunnalliset kilpailut (KJ)

Piirikunnalliset Naiset Sarja 58 kg   1. Julia Anttila KJ  (-02/58,5) 94 kg (38+56) 129,103 p. Sarja 63 kg 1. Elisa Jäppinen KJ (-05/58,55) 65 kg (30+35) 89,223 p. Sarja 69 kg 1. Heidi Alahäivälä KJ (-81/67) 90 kg (40+50) 113,776 p. 2. Tiina Nevanperä KJ (-69/66,1) 83 kg (35+48) 105,738 p. Sarja 90 kg […]

Karvian Kirin jv-kilpailut

Naiset Sarja 53 kg 1. Sara Tuuliniemi KarKi (-06/49,6) 46 kg (18+28) 71,071 p. 2. Emma Halmela KarKi (-07/53,0) 38 kg (17+21) 55,874 p. Sarja 63 kg 1. Rose Fortin KarKi (-00/60,3) 59 kg (26+33) 79,46 p. Sarja 75 kg 1. Päivi Tuuliniemi KarKi (-66/74,9) 73 kg (33+40) 87,021 p. Sarja +90 kg 1. Annika […]

Raution Kisailijoiden pk-kilpailut

Naiset Sarja 90 kg   1. Paula Koski  RK  (-76/75,52) 106 kg (42+64) 125,854 p. Miehet Sarja 62 kg 1. Kalle Poranen RK (-05/59,85) 80 kg (35+45) 116,747 p. Sarja 85 kg 1. Heikki Niemelä LoVe (-47/80,70) 144 kg (62+82) 175,378 p. 2. Pekka Torvi  RK  (-56/83,68) 133 kg (63+70) 159,096 p. Sarja 94 kg […]

Tampereen Pyrinnön pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 53 kg alle 17 v 1. Ronja Näsi TP (-05/49,6) 82 kg (35+47) 126,69 p.   Miehet Sarja 56 kg alle 17 v 1.  Olli Peräinen TP (-03/54,9) 114 kg (50+64) 177,199 p. 2. Anselmi Kiviniemi TP (-04/55,2) 83 kg (36+47) 128,482 p. Sarja 62 kg alle 17 v 1. Rasmus Paakkunainen […]

Juniori Cup 1/4, Peruskoululaisten mestaruuskilpailut

Tytöt Sarja 32 kg 1. Iiris Savolainen Vesilahti (-06/29,79) 48 kg (20+28) 119,939 p. Sarja 36 kg 1. Viivi Raudasoja Rovaniemi (-05/35,72) 81 kg PeruskE (36+45 PeruskE) 167,130 p. 2. Nella Hiltunen Rovaniemi (-06/35,04) 38 kg (17+21) 79,927 p. JV 3. Pihla-Maria Seikkula Rovaniemi (-07/34,79) 31 kg (14+17) 65,676 p. JV Sarja 40 kg 1. […]

Puntti-Karhujen pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 48 kg 1. Ella Harell PuKa (-07/38,8) 55 kg (23+32) 104,78 p. Sarja 53 kg 1. Emmi Harell PuKa (-05/48,7) 74 kg (35+39) 115,968 p. Sarja 90 kg 1. Piia Eriksson PuKa (-70/89,6) 95 kg (45+50) 104,885 p. Miehet Sarja 94 kg 1. Juha Hirttiö PuKa (-74/93,9) 245 kg (110+135) 278,386 p. […]

Parikkalan Urheilijoiden piirikunnalliset

Piirikunnalliset Miehet Sarja 105 kg 1. Juhani Lajunen PaU (-88/103,7) 290 kg (130+160) 317,44 p. Sarja +105 kg 1. Sami Leppänen PaU (-78/139,9) 165 kg (80+85) 167,79 p. Jäsentenväliset Miehet Sarja 77 kg 1. Otso Joronen Pau (-98/76,25) 140 kg (60+80) 175,67 p.  

Lohtajan Veikkojen piirikunnalliset kilpailut

Naiset Sarja 90 kg 1. Marja-Riikka Kiviniemi LoVe (-79/88,0) 110 kg (45+65) 122,264 p. Miehet Sarja 77 kg 1. Marko Kiviniemi LoVe (-67/75,5) 165 kg (75+90) 208,163 p. 2. Petteri Tervanen LoVe (-77/71,7) 152 kg (71+81) 197,468 p. Sarja 85 kg 1. Pentti Etelämäki LoVe (-63/84,0) 160 kg (72+88) 191,041 p. 2. Heikki Rautapuro LoVe […]

Helsingin kuukausikisat

Piirikunnalliset Naiset Sarja +90 kg 1. Karoliina Paukkala Herakles (-74/98,60) 143 kg (65+78) 152,905 p. Miehet Sarja 77 kg 1. Kari Luojus HeTa (-78/76,60) 160 kg (65+95) 200,267 p. 2. Jyrki Muttilainen Herakles (-66/76,60) 155 kg (60+95) 194,008 p. Sarja 94 kg 1. Petri Ylimäki LoVe (-77/87,10) 190 kg (80+110) 223,035 p. 2. Pekka Samuelsson […]

Seurajoukkuekilpailu, Waregem Belgia

2.  Marianne Saarhelo BWS1 (-94/63,45) 187 kg (85+102) 244,029 p. Kilpailun kaikki tulokset  

Pohjois-Savon piirinmestaruuskilpailut

Kansalliset Naiset Sarja 58 kg 1. Emilia Vihantola CFK (-85/55,4) 160 kg (71+89) 227,985 p Sarja 63 kg 1. Inkeri Martikainen KiuU (-58/60,8) 72 kg (30+42) 96,461 p. Sarja 69 kg 1. Heidi Moisanen RoRe (-95/66,9) 138 kg (61+77) 174,604 p. 2. Maija Räty KiuU (-86/66,3) 72 kg (30+42) 91,565 p. Sarja 75 kg 1. […]

Lounais-Suomen piirinmestaruuskilpailut

Naiset Sarja 63 kg 1. Sini Siro PaPu (-02/62,6) 94 kg (40+54) 123,675 p. Sarja +90 kg 1. Annika Haavisto KarKi (-03/99,5) 81 kg (35+46) 86,375 p. Miehet Sarja 56 kg 1. Arto Lähdekorpi PaPu (-82/55,9) 172 kg (80+92) 263,742 p. Sarja 77 kg 1. Mikko Kuusisto PaPu (-82/74,7) 242 kg (111+131) 307,115 p. Sarja […]

Lapin piirinmestaruuskilpailut

Naiset   Sarja 48 kg 1. Viivi Raudasoja OAK (-05/37,1) 81 kg (38+43) 161,035 p. 2. Aada Virta OAK (-07/38,7) 65 kg (28+37) 124,131 p. 3. Kaisa Rautio OAK (-07/37,3) 59 kg (25+34) 116,690 p.   Sarja 53 kg 1. Kirsi-Marja Mukkala RoRe (-99/49,4) 134 kg (60+74) 207,680 p. 2. Amina El’Khattabi OAK (-86/52,8) 90 […]

Pohjois-Karjalan piirinmestaruuskilpailut

Naiset Sarja 53 kg 1. Elli Mustonen JoPuPo (-85/52,75) 115 kg (52+63) 169,675 p. 2. Hanna Multanen JoPuPo (-81/50,3) 109 kg (51+58) 166,613 p. Sarja 58 kg 1. Katariina Kaskes JoPuPo (-93/56,50) 139 kg (60+79) 195,403 p. Sarja 63 kg 1. Iina Pulkkinen JoPuPo (-98/60,80) 132 kg (57+75) 176,846 p. Sarja 90 kg 1. Saija […]

Etelä-Pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut

Naiset Sarja 48 kg 1. Fanni Kätkänaho KPK (-05/40,90) 55 kg (22+33) 99,827 p.     Sarja 58 kg 1. Roosa Mattila KPK (-96/57,20) 118 kg (53+65) 164,505 p. 2. Emilia Hautamäki SBS (-01/56,00) 98 kg (41+57) 138,606 p.     3. Charlotta Lindholm KPK (-10/53,50) 83 kg (35+48) 121,219 p.     Sarja 63 kg 1. Iida […]

Puntti-Karhujen pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 48 kg 1. Ella Harell PuKa (-07/38,90) 55 kg (21+34) 104,528 p. Sarja 53 kg 1. Emmi Harell PuKa (-05/48,50) 73 kg (32+41) 114,77 p. Miehet Sarja 56 kg 1. Eemeli Mikkola PuKa (-03/46,00) 93 kg (41+52) 167,025 p. 2. Eetu Hautaniemi PuKa (-05/41,60) 82 kg (34+48) 161,337 p. Sarja 85 kg […]

Raution Kisailijoiden pk-kilpailut

Naiset Sarja 53 kg 1. Gerta Jurgenson RK (-06/50,81) 60 kg (26+34) 91,016 p. Sarja 69 kg 1. Eija Mustasaari RK (-78/65,84) 123 kg (53+70) 157,052 p. Miehet Sarja 62 kg 1. Kalle Poranen RK (-05/60,02) 80 kg (35+45) 116,515 p. Sarja 77 kg 1. Lauri Järvinen RK (-46/74,28) 100 kg (42+58) 127,308 p. Sarja […]

Keski-Suomen piiirinmestaruuskilpailut

Naiset Sarja 48 kg 1. Iita Kononen ÄH (-06/44,1) 69 kg (29+40) 117,247 p. Sarja 58 kg 1. Olivia Manninen ÄH (-02/56,8) 81 kg (29+52) 113,458 p. 2. Aino Harju ViPa (-04/53,7) 78 kg (32+46) 113,611 p. Sarja 63 kg Sonja Hartio ViPa (-97/61,9) – (-+0) Sarja 90 kg 1. Satu Tiihonen KelVi (-97/77,5) 100 […]

Hämeen piirinmestaruuskilpailut

Naiset Sarja 58 kg 1. Tuula Lahtinen VPNK (-72/56,7) 110 kg (48+62) 154,264 p. 2. Piia Pälä TaSi (-83/56,2) 95 kg (37+58) 134,035 p. Sarja 63 kg 1. Jenni Puputti TP (-86/59,8) 175 kg (80+95) 236,943 p. 2. Evelyn Ruzza TP (-89/62,2) 146 kg (64+82) 192,847 p.     3. Niina Laine TP (-82/58,2) 138 kg […]

Etelä-Suomen piirinmestaruuskilpailut

Naiset Sarja 48 kg 1. Janette Ylisoini Bod (-06/45,14) 81 kg (35+46) 134,965 p. Sarja 53 kg 1. Anna Niemelä Herakles (-0+/53,00) 139 kg (62+77) 204,383 p. 2. Marla Sinisaari RaPa (-05/52,06) 87 kg (39+48) 129,606 p. 3. Jessica Pääkkönen RaPa (-02/49,02) 83 kg (35+48) 129,409 p. 4. Virve Leikola PorPa (-72/52,35) 82 kg (34+48) […]

Kaakkois-Suomen piirinmestaruuskilpailut

Naiset Sarja 58 kg 1. Kirsi Kuukka LPN (-70/54,85) 65 kg (30+35) 93,265 p. Sarja 63 kg 1. Eveliina Laine PaU (-91/60,6) 153 kg (68+85) 205,408 p. 2. Salla Kattainen IJ (-63/62,60) 64 kg (29+35) 84,204 p. Sarja 69 kg 1. Laura Evans KuKisa (-80/67,65) 108 kg (48+60) 135,793 p. Sarja 75 kg 1. Annika […]

Kainuun piiirinmestaruuskilpailut

Miehet Sarja 94 Kg 1. Raino Pyykönen KajKu(-55/88) 181 kg (72+109) 211,48 p. Sarja 105 Kg 1. Marko Kähkönen KajKu (-74/101,7) 90 kg (40+50) 99,19 p.   Jäsentenvälinen Sarja 85 kg 1. Matti Taskila KajKu (-90/82,5) 173 kg (78+95) 208,385 p. Sarja 94 Kg 1. Teemu Heikkinen KajKu (-82/94) 185 kg (85+100) 210,118 p.,  

Oulun piirinmestaruuskilpailut

Naiset Sarja 48 kg 1. Sonja Haapaniemi OP (-80/48,0) 125 kg (57+68) 198,136 p. Sarja 53 kg 1. Henriikka Kuukasjärvi CFO (-89/52,4) 126 kg (58+68) 186,81 p. Sarja 58 kg 1. Jenni Puoliväli CFO (-90/57,7) 149 kg (66+83) 206,515 p. 2. Heidi Kunelius CFO (-88/58,0) 139 kg (61+78) 191,992 p. 3. Pia Lahdenperä OP (-92/57,5) […]

Kansalliset kilpailut (PuKa)

  Naiset   Sarja 48 kg 1. Ella Harell PuKa (-07/38,33) 58 kg (23+35) 111,769 p. 2. Kaisa Kolkkala PuKa (-06/46,90) 56 kg (24+32) 90,426 p. Sarja 53 kg 1. Jenna Harjunen PuKa (-03/48,27) 71 kg (32+39) 112,044 p. 2. Emmi Harell PuKa (-05/48,53) 70 kg (30+40) 110 p. Sarja 58 kg 1. Maiju Rantamäki […]

Kalajoen piirikunnalliset kilpailut (KJ)

Piirikunnalliset Naiset Sarja 63 kg 1. Elisa Jäppinen KJ (-05/60,45) 55 kg (25+30) 73,955 p. Sarja 69 kg 1. Heidi Alahäivälä KJ (-81/67,9) 96 kg (45+51) 120,457 p. 2. Tiina Nevanperä KJ (-69/66,3) 78 kg (35+43) 99,196 p. Sarja 90 kg 1. Anne Kumpula KJ (-69/86,6) 101 kg (43+58) 112,956 p. Miehet Sarja 77 kg […]

Copenhagen Weightlifting Cup 2018

Suomalaiset Tytöt 17-v. 2. Jannike Bäckström Herakles (-03/61,50) 116 kg (51+65) 154,299 p. 6. Viola Uski Herakles (-03/42,00) 70 kg (31+39) 124,081 p. Naiset 20-v. – Julia Tiainen Herakles (-00/62,20) – (-+64) Pojat 17-v. 6. Timo Mustonen Herakles (-07/29,50) 52 kg (21+31) 146,902 p. 7. Jesse Kääriäinen Herakles (-03/57,90) 92 kg (42+50) 137,469 p.  

Kansallinen Tammikuun kisa (TAK)

Kansalliset Naiset Sarja 58 kg 1. Elina Similä TAK (-87/58,00) 136 kg (60+76) 187,849 p. 2. Asta Keskitalo TAK (-85/56,20) 125 kg (55+70)  176,362 p. 3. Susan Perez TAK (-84/57,30) 90 kg (40+50) 125,323 p. Sarja 75 kg 1. Satu Töykkälä TAK (-83/72,70) 124 kg (54+70) 150,032 p.             Sarja 90 kg 1. Nea […]

Keski-Pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut

Naiset Sarja 48 kg 1. Vilma Rättyä RK (-06/44,15) 68 kg (29+39) 115,437 p.     2. Eerika Palosaari RK (-05/46,40) 67 kg (28+39) 109,133 p. Sarja 58 kg             1. Satu Niemelä KJ (-68/55,45) 121 kg N50SE (52 N50SE+69 N50SE) 172,306 p.     2. Jenna Koski RK (-99/56,35) 114 kg (50+64) 160,549 p.   […]

Kurikan PunttiKlubin pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Tytöt 48 kg 1. Fanni Kätkänaho KPK (-05/41,50) 57 kg (22+35) 102,116 p. Tytöt 75 kg 1. Amanda Kätkänaho KPK (-03/70,60) 89 kg (37+52) 109,336 p. Naiset +90 kg 1. Johanna Saariniemi KPK (-91/105,75) 110 kg (45+65) 115,351 p. Pojat 45 kg 1. Viljami Marttila KPK (-06/44,85) 59 kg (24+35) 108,357 p. Miehet 56 […]

Lohja-Lifting pk-kilpailut

Piirikunnalliset Naiset Sarja 69 kg 1. Riina Saksa LoLif (-80/65,00) 162 kg (70+92) 208,398 p. Sarja 90 kg 1. Paula Jukarainen Herttoniemi Strong (-89/81,25) 143 kg (63+80) 164,185 p. Jäsentenväliset Naiset Sarja 63 kg 1. Paula Ritakari Herttoniemi Strong (-89/59,13) 84 kg (33+51) 114,564 p. Sarja 90 kg 1. Nea Nikali LoLif (-01/85,80) 135 kg […]

Leader Cup (TP)

Naiset Sarja 58 kg 1. Piia Pälä TaSi (-83/56,20) 97 kg (40+57) 136,857 p. Sarja 63 kg 1. Jenni Mustajärvi TP (-00/62,20) 135 kg (61+74) 178,318 p. Tuula Holappa TP (-78/62,83) – (-+0) Sarja 69 kg 1. Jutta Selin TP (-99/68,66) 159 kg (71+88) 198,285 p. Sarja +90 kg 1. Anni Rastas TP (-94/94,55) 173 […]

La Laguna, Teneriffa, kv-kilpailut

Suomalaiset Naiset Sarja 69 kg 1. Aino Karppinen OAK/FIN (-98/64,9) 90 kg (35+55) 115,881 p. Miehet Sarja 56 kg 2. Aaron Wasenius OAK/FIN (-04/51,4) 88 kg (38.+50) 144,002 p. 3. Aapo Karppinen OAK/FIN (-07/36,7) 70 kg (30+40) 155,747 p. Sarja 69 kg 2. Teemu Sotaheimo OAK/FIN (-01/63,2) 143 kg (63+80) 201,044 p. Sarja 77 kg […]

Kansalliset kilpailut (RoRe)

Naiset Sarja 53 kg 1. Henriikka Kuukasjärvi CFO (-89/52,3) 127 kg (60+67) 188,556 p. 2. Eila Kumpuniemi RoRe (-42/51,7) 59 kg (27+32) 88,346 p. Sarja 58 kg 1. Isa Mursu RoRe (-90/54,4) 162 kg (72+90) 233,799 p. Sarja 63 kg 1. Essi Koskinen CFO (-90/62,6) 162 kg (71+91) 213,142 p. 2. Heidi Kunelius CFO (-88/59,3) […]

Kuusankosken Kisan pk-kilpailut

Miehet Sarja 85 kg 1. Jari Rautiainen KuKisa (-79/82,0) 150 kg (70+80) 181,225 p. Sarja 105 kg 1. Markku Inkeroinen KuKisa (-72/103,5) 165 kg (70+95) 180,734 p.  

Super Total (Bodonos)

Naiset Sarja 48 kg 1. Janette Ylisoini Bod (-06/45,95) 80 kg (35+45) 131,351 p. Sarja 75 kg 1. Viivi Lehtonen Bod (-04/74,70) 92 kg (41+51) 109,814 p. Sarja 90 kg 1. Pihla Tolppanen Bod (-03/86,70) 92 kg (40+52) 102,845 p. 2. Kristiina Junttu Bod (-68/78,80) 89 kg (36+53) 103,584 p. Pojat 17-v. Sarja 56 kg […]

Helsingin kuukausikisat

Piirikunnalliset Naiset Sarja 58 kg 1. Anna Niemelä Herakles (-90/54,00) 139 kg (64+75) 201,658 p. 2. Terttu Huuskonen Herakles (-44/54,50) 74 kg (32+42) 106,659 p. Sarja 69 kg 1. Nina Bartholdi Herakles (-77/68,00) 124 kg (51+73) 155,463 p. Miehet Sarja 85 kg 1. Joonas Vuolle Herakles (-99/82,90) 168 kg (72+96) 201,882 p. 2. Jyrki Muttilainen […]

Saliolympialaiset 2017, Tampere (jv-kilpailut)

Naiset Sarja 53 kg 1. Siri Sytelä AU (-00/53,00) 145 kg (65+80) 213,205 p. 2. Lilja Harala TP (-93/62,00) 97 kg (37+60) 128,379 p. Sarja 69 kg 1. Jutta Selin TP (-99/68,00) 167 kg (72+95) 209,374 p. 2. Tuula Holappa TP (-78/63,60) 127 kg (52+75) 165,496 p. 3. Riina Puhakka TP (-95/64,00) 112 kg (50+62) […]

Tapaninpäivän piirikunnalliset (OP)

Naiset Sarja 63 kg 1. Johanna Laitinen OP (-96/61,1) 118 kg (50+68) 157,601 p. Miehet Sarja 56 kg 1. Martti Heikura OP (-41/55,1) 78 kg (35+43) 120,908 p. Sarja 77 kg 1. Kari Jylhä  OP (-61/69,7) 123 kg (53+70) 162,501 p. Sarja 94 kg 1. Martti Pesu OP (-58/92,5) 173 kg (78+95) 197,799 p.

Keski-Pohjanmaan Punttimalja

Maljakisan tulokset 1. Raution Kisailijat  1320 kg Anna-Maria Tokola (-87/62,04)  175 kg (77+98)  231,52 p. Rebekka Roukala (-96/96,69)  139 kg (62+77)  149,527 p. Timo Säilynoja  (-73/58,56)  138 kg (63+75)  204,527 p. Sami Torvi (-87/72,70) 230 kg (104+126)  296,41 p. Eetu Salmela (-00/79,77)  201 kg (96+105)  246,253 p. Rene Roukala (-98/88,63) 247 kg (102+145)  287,673 p. […]

Ranen nostot Rovaniemi

Kansalliset Tytöt 17-v. Sarja 44 kg 1. Viivi Raudasoja OAK (-05/37,1) 82 kg (37+45) 163,023 p. Sarja 53 kg 1. Jenna Timonen-Nissi OAK (-07/50,4) 60 kg (27+33) 91,575 p. Naiset Sarja 63 kg 1. Jenni Puoliväli CFO (-90/60,2) 146 kg (63+83) 196,837 p. Sarja 69 kg 1. Sanna Savolainen OP (-80/65,6) 152 kg (72+80) 194,490 […]

Kuhmon Kivan pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Miehet Sarja 69 kg 1. Urpo Korpelainen JoPuPo (-54/64,7) 135 kg (60+75) 186,884 p. Sarja 94 kg 1. Raino Pyykönen KajKu ( -55/90,0) 178 kg (70+108) 205,912 p. Sarja 105 kg 1. Marko Kähkönen KajKu (-74/103,5) 206 kg (96+110) 225,644 p. 2. Vaito Kääriäinen KuKi (-45/94,9) 132 kg (62+70) 149,345 p. Jäsentenväliset Tytöt Sarja […]

De Laatste Kans, kv. kilpailu, Veldhoven Hollanti

Suomalaistulos (kaikki tulokset) Naiset Sarja 63 kg 1. Marianne Saarhelo HERAKLES (-94/62,5) 188 kg N23SE (83+105 N23SE) 247,591 p.      

Lempäälän Kisan kansalliset kilpailut

Kansalliset Naiset Sarja 44 kg 1.Iiris Savolainen LeKi (-06/30,2) 48 kg (21+27) 118,13 p. Sarja 48 kg 1. Ida Harmaala LeKi (-08/44,4) 35 kg (15+20) 59,133 p. Sarja 53kg 1. Teea Jaskari LeKi (-05/51,8) 48 kg (20+28) 71,772 p. Sarja 58 kg 1. Tuula Lahtinen VPNK (-72/57,5) 104 kg (45+59) 144,48 p.  Sarja 63 kg […]

Tampereen Pyrinnön pk-/jv-kilpailut

Piirikunnalliset Miehet Sarja 56 kg 1. Anselmi Kiviniemi TP (-04/53,0) 77 kg (32+45) 122,98 p. Jäsentenväliset Naiset Sarja 48 kg 1. Elli Ekstam TP (-05/44,5) 38 kg (16+22) 64,08 p. Sarja 58 kg 1. Ronja Rannanpää TP (-01/54,5) 42 kg (18+24) 60,536 p. Sarja 69 kg 1. Heli Oksanen TP (-97/65,7) 90 kg (40+50) 115,057 […]

Perinneurheiluliiton mestaruuskilpailut

9.12.2017, Perinneurheiluliiton mest.kilp. Leppävirran Urheilijat pk/jv Tulokset jv- ellei toisin mainita Naiset N45 Sarja +90 kg 1. Pirjo Saukkonen LepU (-68/94,4) 80 kg (30+50) Miehet Sarja +105 kg 1. Joona Matilainen MiVo (-90/107,0) 245 kg (110+135) pk M35 Sarja +105 kg 1. Janne Aimasmäki JoU (-82/145,0) 210 kg (90+120) pk M55 Sarja 85 kg 1. […]

TUL:n piirinmestaruuskilpailut, Leppävirta (pk/jv)

8.4.2017, pm-kilpailut (?) pk/jv tulokset jv- ellei toisin mainittu Naiset Sarja 58 kg 1. Jenni Junttila Herakles (-83/57,9) 108 kg (45+63) Sarja 69 kg 1. Riina Teittinen Herakles (-88/65,9) 133 kg (60+73) N35 Sarja 63 kg 1. Stefanie Kasurinen CF Kuopio (-81/62,3) 118 kg (50+68) pk Sarja 75 kg 1. Niina Ovaskainen CF Kuopio (-79/73,7) […]

MR-CUP, Pori

Kansalliset Naiset Sarja 53 kg 1. Ella Iivonen PuKa (-04/51,99) 84 kg (37+47) 125,261 p. 2. Jenna Harjunen PuKa (-03/48,25) 70 kg (31+39) 110,502 p. Sarja 63 kg 1. Tytti Parjanen PuKa (-85/61,65) 137 kg (60+77) 181,956 p. Miehet Sarja 56 kg 1. Eemeli Mikkola PuKa (-03/44,71) 95 kg (43+52) 174,961 p. 2. Veikko Ojala […]

Helsingin kuukausikisat

Piirikunnalliset Naiset Sarja 58 kg 1. Anna Niemelä Herakles (-90/53,90) 141 kg (66+75) 204,830 p. Sarja 63 kg 1. Julia Tiainen Herakles (-00/62,20) 127 kg (59+68) 167,751 p. Miehet Sarja 56 kg 1. Timo Mustonen Herakles (-07/29,80) 51 kg (23+28) 142,394 p. Sarja 94 kg 1. Kristian Kuikka NuVo (-91/86,30) 190 kg (85+105) 223,985 p. […]

Juniori Cup 3/4, Kalajoki

Kilpailu vielä kesken; paremmuusjärjestys lasketaan näin: Kilpailijoiden paremmusjärjestys ratkaistaan pisteillä, jotka lasketaan seuraavasti: 1.    painonnostokilpailun yhteistulos (1 kg = 1 piste) 2.    onnistuneiden nostojen lukumäärä (1 onnistunut nosto = 3 pistettä) 3.    kolmitassu (10 cm = 1 piste) 4.    etunojapunnerrus (1 punnerrus = 1 piste) 5.    20 m juoksun voittaja saa 100 pistettä ja jokainen […]