Ladataan Tapahtumat

« All Events

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Seurajoukkuekilpailun loppuottelu, CUP (01.12.2018)

01.12.2018

LIVELÄHETYS: https://youtu.be/uWMTsA00VQc

Suomen Cupin osakilpailu.

Joukkueet on ratkaistu mestaruussarjan kevät- kesä- ja syyskierroksen perusteella seuraavasti:

  1. Rovaniemen Reipas 5059,237 p.
    • Ilmoitettu joukkue
      • Anni Vuohijoki, Anette Kirkanen
      • Sami Köngäs, Robert Pirkkiö
      • Kirsi-Marja-Mukkala
      • Valtteri Karjalainen
    • Varanostajat
      • Isa Mursu, Matias Mukkala, Anton Hodju, Samuli Pirkkiö
  2. Turun Atleettiklubi I 4811,077 p.
    • Ilmoitettu joukkue
      • Saara Leskinen, Jasmin Tuovinen
      • Eero Retulainen, Klaus Eloranta
      • Ada Nurhonen
      • Oliver Svartberg
    • Varanostajat
      • Kalle Koskimäki, Toni Mäkilä, Roosa Ahonen, Asta Keskitalo
  3. Tampereen Pyrintö 4738,934 p.
    • Ilmoitettu joukkue
      • Jenni Puputti, Hanna Kauhanen
      • Jere Johansson, Lauri Tuovinen
      • Jutta Selin
      • Joel Holappa
    • Varanostajat
      • Jenni Mustajärvi, Olli Peräinen, Aapo Ylä-Autio
  4. Puntti Karhut      4559,726 p.
    • Ilmoitettu joukkue
      • Tytti Parjanen, Jaana Pohjaranta
      • Pasi Hirttiö, Teemu Janhunen
      • Suvi Talasterä
      • Iiro Kallioinen
    • Varanostajat
      • Juha Hirttiö, Jasper Kosonen, Nelli Riitahaara, Maiju Rantamäki
  5. Herakles      4535,631 p.
    • Ilmoitettu joukkue
      • Anna Niemelä, Tiina Rinne
      • Daniel Villareal, Runo Pyykönen
      • Jannike Bäckström
      • Mauro Nieminen
    • Varanostaja
      • Alexander Sippoin

Seurajoukkuekilpailun loppuottelu nostetaan 01.12.2018  Turku. Punnitus klo 10-11.

 

Kilpailut alkavat klo 12.00. Loppuotteluun pääsivät em. viisi parasta joukkuetta.

Nostojärjestys

  1. Junnu tyttö tempaa
  2. A nainen tempaa
  3. A mies tempaa
  4. Junnu tyttö työntää
  5. A nainen työntää
  6. A mies työntää
  7. Tauko 10min
  8. Junnu poika tempaa
  9. B nainen tempaa
  10. B mies tempaa
  11. Junnu poika työntää
  12. B nainen työntää
  13. B mies työntää

Liikuntakeskuksessa on portti, jota ei saa pitää avoimenaan 10-16, joten järjestelyt ovat seuraavat:

Portilla on TAK:n edustaja 9.45-10.15 ja 11.50-12.10

Kello 10.15 ja 16.00 välisenä aikana porttia tullaan avaamaan 15min välein, eli esim 10.30, 10,45, 11 jne.

Lisäksi portin pielessä on summeri, josta voi hätätilassa kutsua avaajan. Kokemus on osoittanut, että summeri ei kunnolla kuulu salille, joten siihen ei saa luottaa.

Salilla on vapaa harjoittelu vuoro lauantaina kello 9-11.30, eli lämmittely lavoilla alkaa 11.30. Jokaisen seuran lava on merkattu selkein opastein.

Alfassa ei ole saunaa.

 

Lisätiedot:

Tommi Rinne TAK

tommi.rinne@almaco.cc

+ 358 40 533 5577

Tapahtuma löytyy FB:sta https://www.facebook.com/events/2040619336024302/

 

 

Tiedot

Päivämäärä:
01.12.2018
Tapahtumaluokka:

Ilmoittautuminen

Ilmoittautumisaika:
01.01.1970 - 01.01.1970

Kilpailutiedot

Kilpailun taso:
suomenmestaruus
Kilpailuaika:
12:00
Punnitusaika:
10:00-11:00

Järjestäjä

Turun Atleettiklubi
Puhelin:
0405335577
Sähköposti:
tommi.rinne@almaco.cc

Tiedot

Päivämäärä:
01.12.2018
Tapahtumaluokka:

Ilmoittautuminen

Ilmoittautumisaika:
01.01.1970 - 01.01.1970

Kilpailutiedot

Kilpailun taso:
suomenmestaruus
Kilpailuaika:
12:00
Punnitusaika:
10:00-11:00

Järjestäjä

Turun Atleettiklubi
Puhelin:
0405335577
Sähköposti:
tommi.rinne@almaco.cc