Juniori Cup 2019

Tytöt alle 12v. tai alle 2007

Cup kokonaispisteet (JCE+JC1)  Sukunimi Etunimi

  • 10 ( 3 + 7 ) Harell Ella
  • 10 ( 3 + 7 ) Rautio Kaisa
  • 10 ( 3 + 7 ) Seikkula Pihla-Maria
  • 10 ( 3 + 7 ) Timonen-Nissi Jenna
  • 8 ( 3 + 5 ) Harmaala Ida
  • 8 ( 3 + 5 ) Virta Aada

Tytö 13-16v. 2003-2006 syntyneet

Cup kokonaispisteet (JCE+JC1)  Sukunimi Etunimi

  • 10 ( 3 + 7 ) Jürgenson Gerta
  • 10 ( 3 + 7 ) Kononen Iita
  • 10 ( 3 + 7 ) Moisio Ida Marie Mikaelsdotter
  • 10 ( 3 + 7 ) Raudasoja Viivi
  • 10 ( 3 + 7 ) Ylisoini Janette
  • 9 ( 2 + 7 ) Isola Lotta
  • 8 ( 3 + 5 ) Harell Emmi
  • 8 ( 3 + 5 ) Rättyä Vilma
  • 8 ( 3 + 5 ) Sinisaari Marla
  • 7 ( 0 + 7 ) Bäckström Jannike
  • 7 ( 3 + 4 ) Kanto Aada
  • 7 ( 3 + 4 ) Kononen Olivia
  • 7 ( 0 + 7 ) Savolainen Iiris
  • 6 ( 3 + 3 ) Iivonen Ella
  • 6 ( 3 + 3 ) Kyösti Katri
  • 6 ( 3 + 3 ) Rajatalo Sara
  • 6 ( 3 + 3 ) Tiainen Inka
  • 5 ( 3 + 2 ) Jäppinen Elisa
  • 5 ( 3 + 2 ) Luokkanen Nea
  • 5 ( 0 + 5 ) Nauha Helmi
  • 4 ( 3 + 1 ) Kyösti Hanna
  • 4 ( 3 + 1 ) Malkamäki Lotta-Liina
  • 3 ( 3 + 0 ) Jaskari Teea
  • 3 ( 3 + 0 ) Rautio Elisa
  • 1 ( 1 + 0 ) Kolkkala Kaisa

Pojat alle 12v. tai alle 2007

Cup kokonaispisteet (JCE+JC1)  Sukunimi Etunimi

  • 10 ( 3 + 7 ) Ollonen Kai
  • 10 ( 3 + 7 ) Sonntag Samuel
  • 9 ( 2 + 7 ) Mäkitalo Elias
  • 8 ( 3 + 5 ) Liikka Visa
  • 8 ( 2 + 6 ) Mustonen Timo
  • 7 ( 2 + 5 ) Alasuvanto Ossi
  • 7 ( 3 + 4 ) Häkli Artturi
  • 7 ( 3 + 4 ) Lindholm Charger
  • 5 ( 0 + 5 ) Gröhn Hugo
  • 4 ( 3 + 1 ) Lappi Lasse
  • 1 ( 1 + 0 ) Järvenpää Antti

Pojat 13-16v. 2003-2006 syntyneet

Cup kokonaispisteet (JCE+JC1)  Sukunimi Etunimi

  • 10 ( 3 + 7 ) Akujärvi Jonne
  • 10 ( 3 + 7 ) Jokela Joona
  • 10 ( 3 + 7) Hautaniemi Eetu
  • 10 ( 3 + 7 ) Kääriäinen Jesse
  • 10 ( 3 + 7 ) Mikkola Eemeli
  • 10 ( 3 + 7 ) Pietarinen Sakari
  • 10 ( 3 + 7 ) Suonpää Santeri
  • 10 ( 3 + 7 ) Teivaala Petteri
  • 9 ( 2 + 7 ) Keskitalo Hanno
  • 9 ( 2 + 7 ) Raudasoja Valtteri
  • 8 ( 3 + 5 ) Ahtiainen Patrik
  • 8 ( 3 + 5 ) Heikkilä Daniel
  • 8 ( 3 + 5 ) Kontio Marcus
  • 8 ( 3 + 5 ) Kähkönen Kasper
  • 8 ( 3 + 5 ) Sonntag Sebastian
  • 8 ( 3 + 5 ) Sylvin Santiago
  • 8 ( 3 + 5 ) Toivonen Eemeli
  • 7 ( 2 + 5 ) Haapakoski Jaro
  • 7 ( 3 + 4 ) Lindholm Chasimir
  • 7 ( 3 + 4 ) Manderbacka Miro
  • 7 ( 3 + 4 ) Parviainen Matias
  • 7 ( 3 + 4 ) Savolainen Iiro
  • 7 ( 3 + 4 ) Tynkkynen Onni
  • 7 ( 3 + 4 ) Viitasaari Joona
  • 6 ( 3 + 3 ) Aro Aleksi
  • 6 ( 3 + 3 ) Kemppe Jaakko
  • 6 ( 3 + 3 ) Koskinen Juuso
  • 6 ( 3 + 3 ) Suonpää Petteri
  • 6 ( 3 + 3 ) Syrjälä Otto
  • 6 ( 3 + 3 ) Teurajärvi Lenni Antti
  • 6 ( 2 + 4 ) Wasenius Aaron
  • 5 ( 3 + 2 ) Juhola Janne
  • 5 ( 3 + 2 ) Kyösti Juho
  • 1 ( 1 + 0 ) Ojala Veikko

Juniori Cupin pistelasku kilpailuittain:

  1. Kilpailu Peruskoululaisten mestaruuskilpailut Kalajoki 9-10.2.2019(JCE*+JC1*)
  • Ennätyksistä on laskettu pisteet mukaan Juniori Cupin sääntöjen mukaan
  • 8 parasta pääsee finaaliin joka ryhmästä
  • *JCE= Juniori cupissa tehdyt ennätyspisteet
  • *JC1= Ensimmäinen osakilpailu Peruskoulaisten mestaruuskilpailu

Juniori Cup säännöt:

https://painonnosto.fi/liitto/liiton-saannosto/juniori-cupin-saannot-paivitetty-21-12-2017/

Punttikarnevaali säännöt:

https://painonnosto.fi/liitto/liiton-saannosto/punttikarnevaalisaannot-29-2-2016/