Juniori Cup 2019

PÄIVITETTY 17.4.2019

Tytöt alle 12v. tai alle 2007

Cup kokonaispisteet Sukunimi Etunimi Seura

  • 1. osakilpailu/sijoituspisteet/ennätykset
  • 2. osakilpailu/sijoituspisteet/onnistuneet nostot/ennätykset

 

  • 20p. Timonen-Nissi Jenna OAK
    • 1.  10p. (7+3) 40/48/88
    • 2.  10p. (4+3+3) 41/49/90
  • 20p Virta Aada OAK
    • 1. 10p. (7+3) 38/53/91
    • 2. 10p. (4+3+3) 39/54/93
  • 19p. Harell Ella PuKa
    • 1. 10p. (7+3) 30/38/68
    • 2. 9p. (4+2+3) 33/40/73
  • 10p. Rautio Kaisa OAK
    • 1. 10p. (7+3) 34/44/78
  • 10p. Seikkula Pihla-Maria OAK
    • 1. 10p. (7+3) 22/33/55
  • 9p. Jaatinen Eveliina TaSi
    • 2.  9p.(4+2+3) 22/36/58
  • 8p. Harmaala Ida LeKi
    • 1. 8p. (5+3) 22/31/53
    • 2. 8p. (4+2+2) 24/31/55

Tytöt 13-16v. 2003-2006 syntyneet

Cup kokonaispisteet Sukunimi Etunimi Seura

  • 1. osakilpailu/sijoituspisteet/ennätykset
  • 2. osakilpailu/sijoituspisteet/onnistuneet nostot/ennätykset
  • 20p. Jürgenson Gerta
    • 1. 10p. (7+3) 45/49/94
    • 2. 10p. (4+3+3) 48/60/108
  • 20p. Kononen Iita ÄH
    • 1. 10p. (7+3) 42/51/93
    • 2. 10p. (4+3+3) 44/53/97
  • 20p. Raudasoja Viivi OAK
    • 1. 10p. (3+7) 45/56/101
    • 2. 9p. (4+3+3) 45/57/102
  • 20p. Ylisoini Janette Bodonos
    • 1. 10p. (7+3) 51/62/113
    • 2. 10p. (4+3+3) 52/63/115
  • 16p. Sinisaari Marla Ra-Pa
    • 1. 8p. (5+3) 56/66/122
    • 2. 8p. (4+2+2) 57/66/123
  • 15p. Kononen Olivia PuKa
    • 1. 7p. (4+3) 44/58/102
    • 2. 8p. 4+1+3) 48/59/107
  • 15p. Savolainen Iiris
    • 1. 7p. (7+0) 25/32/57
    • 2. 8p. (4+2+2)28/34/62
  • 13p. Harell Emmi PuKa
    • 1. 8p. (5+3) 45/52/94
    • 2. 5p. (2+1+2) 46/50/96
  • 12p. Iivonen Ella PuKa
    • 1. 6p. (3+3) 45/52/97
    • 2. 6p. (2+1+3) 47/53/100
  • 10p. Moisio Ida Bodonos
    • 1. 10p. (7+3) 56/66/112
  • 10p. Rättyä Vilma RK
    • 1. 8p. (5+3) 36/44/80
    • 2. 2p. (2+0+0)34/44/78
  • 10p. Jaskari Teea LeKi
    • 1. 3p. (0+3) 31/40/71
    • 2. 7p. (2+2+3) 33/41/74
  • 10p. Seikkula Louna-Lumia
    • 2. 10p. (4+3+3) 36/46/82
  • 9p. Isola Lotta TP
    • 1. 9p. (7+2) 55/68/123
  • 9p. Tiainen Inka PuKa
    • 1. 6p. (3+3) 39/47/86
    • 2. 3p. (0+2+1) 38/48/86
  • 8p. Kolkkala Kaisa PuKa
    • 1. 1p. (0+1) 0/48/-
    • 2. 7p. (1+3+3) 41/53/94
  • 7p. Bäckström Jannike Herakles
    • 1. 7p. (7+0) 57/78/135
  • 7p. Kanto Aada PuKa
    • 1. (4+3) 37/51/88
  • 6p. Kyösti Katri KJ
    • 1. 6p. (3+3) 25/35/60
  • 6p. Rajatalo Sara OAK
    • 1. (3+3) 27/38/65
  • 5p. Jäppinen Elisa KJ
    • 1. 5p. (2+3) 40/50/90
  • 5p. Luokkanen Nea KJ
    • 1. 5p. (2+3) 36/47/83
  • 5p. Nauha Helmi KJ
    • 1. 5p. (5+0) 45/45/90
  • 4p. Kyösti Hanna KJ
    • 4p. (1+3) 29/46/75
  • 4p. Malkamäki Lotta-Liina Ra-Pa
    • 4p. (1+3) 36/40/76
  • 3p. Rautio Elisa OAK
    • 1. 3p. (0+3) 26/33/59

Pojat alle 12v. tai alle 2007

Cup kokonaispisteet Sukunimi Etunimi Seura

  • 1. osakilpailu/sijoituspisteet/ennätykset
  • 2. osakilpailu/sijoituspisteet/onnistuneet nostot/ennätykset
  • 18p. Ollonen Kai OAK
    • 1. 10p. (7+3) 30/40/70
    • 2. 8p. (4+2+2) 29/42/71
  • 18p. Mustonen Timo Herakles
    • 1. 8p. (6+2) 22/34/56
    • 2. 10p. (4+3+3) 27/37/64
  • 15p. Mäkitalo Elias OAK
    • 1. 10p. (7+3) 37/44/81
    • 2. 5p. (2+3+0) 35/42/77
  • 15p. Gröhn Hugo  OAK
    • 1. 5p. (5+0) 27/33/60
    • 2. 10p. (4+3+3) 29/36/65
  • 11p. Lindholm Charger KPK
    • 1. 7p. (4+3) 20/24/44
    • 2. 4p. (1+2+1) 16/25/41
  • 11p. Karppinen Aapo OAK
    • 1. 5p. (5+0) 35/45/80
    • 2. 6p. (4+1+1) 34/46/80
  • 10p. Sonntag Samuel LoLif
    • 10p. (7+3) 44/50/94
  • 9p. Iivari Tiitus OAK
    • 2. 9p. (4+2+3) 19/25/44
  • 8p. Liikka Visa KuKis
    • 1. 8p. (5+3) 30/47/77
  • 8p. Lumme Amos OAK
    • 2. 8p. (2+3+3) 15/25/40
  • 7p. Alasuvanto Ossi
    • 1. 7p. (5+2) 20/28/48
  • 7p. Häkli Artturi LeKi
    • 1. 7p. (4+3) 66/80/146
    • 2. 1p. (0+1) 70/0/-
  • 7p. Järvenpää Antti PuKa
    • 1. 1p. (0+1) 22/0/-
    • 2. 6p. (2+1+3) 26/36/64
  • 7p. Lindholm Chevy KPK
    • 2. 7p. (4+0+3) 23/30/53
  • 4p. Lappi Lasse KJ
    • 1. 4p. (1+3) 46/60/106

Pojat 13-16v. 2003-2006 syntyneet

Cup kokonaispisteet Sukunimi Etunimi Seura

  • 1. osakilpailu/sijoituspisteet/ennätykset
  • 2. osakilpailu/sijoituspisteet/onnistuneet nostot/ennätykset
  • 20p. Jokela Joona
    • 1. 10p. (7+3) 26/37/63
    • 2. 10p. 29/40/69
  • 20p. Hautaniemi Eetu PuKa
    • 1. 10p. (7+3) 43/54/97
    • 2. 10p. (4+3+3) 47/58/105
  • 20p. Suonpää Santeri PaPu
    • 1. 10p. (7+3) 65/73/138
    • 2. 10p. (4+3+3) 66/75/141
  • 19p. Kääriäinen Jesse
    • 1. 10p. (7+3) 57/77/134
    • 2. 9p. (4+2+3) 65/79/144
  • 19p. Keskitalo Hanno
    • 1. 9p. (7+2) 108/130/238
    • 2. 10p. (4+3+3) 109/135/244
  • 18p. Ahtiainen Patrik TP
    • 1. 8p. (5+3) 50/64/114
    • 2. 10p. (4+3+3) 57/75/132
  • 17p. Akujärvi Jonne OAK
    • 1. 10p. (7+3) 68/88/156
    • 2. 7p. (2+2+3) 69/89/158
  • 16p. Mikkola Eemeli PuKa
    • 1. 10p. (7+3) 53/67/120
    • 2. 6p. (2+1+3) 56/74/130
  • 16p. Haapakoski Jaro OAK
    • 1. 7p. (5+2) 80/90/170
    • 2.  9p. (4+2+2) 80/102/182
  • 16p. Teurajärvi Lenni OAK
    • 1. 6p. (3+3) 30/39/69
    • 2. 10p. (4+2+3) 31/40/71
  • 14p. Suonpää Petteri PaPu
    • 1. 6p. (3+3) 44/57/101
    • 2. 8p. (2+3+3) 45/60/105
  • 13p. Viitasaari Joona
    • 1. 7p. (4+3) 43/52/95
    • 2. 6p. (2+2+2) 44/56/100
  • 12p. Kontio Marcus KPK
    • 1. 8p. (5+3) 83/101/184
    • 2. 4p. (2+1+1) 90/105/195
  • 12p. Lindholm Chasimir KPK
    • 1. 7p. (4+3) 40/51/91
    • 2. 5p. (4+0+1) 41/48/89
  • 12p. Savolainen Iiro
    • 1. 7p. (4+3) 57/78/135
    • 2. 5p. (4+1+0)56/70/126
  • 10p. Pietarinen Sakari
    • 1. 10p. (7+3) 85/105/190
  • 10p. Teivaala Petteri KPK
    • 1. 10p. (7+3) 30/30/60
  • 10p. Pränni Hannes
    • 2. 10p. (4+3+3) 50/65/115
  • 10p. Suoniemi Konsta
    • 2. 10p. (4+3+3) 75/90/165
  • 9p. Raudasoja Valtteri OAK
    • 1.  9p. 50/60/110
  • 8p. Heikkilä Daniel KJ
    • 1. 8p. (5+3) 42/58/100
  • 8p. Kähkönen Kasper OAK
    • 1. 8p. (5+3) 35/41/76
  • 8p. Sonntag Sebastian LoLif
    • 1. 8p. (5+3) 55/68/123
  • 8p. Sylvin Santiago KJ
    • 1. 8p. (5+3) 45/62/107
  • 8p. Toivonen Eemeli LoLif
    • 1. 8p. (5+3) 60/74/134
  • 8p. Silanne Miro TP
    • 2. 8p. (4+1+3) 40/53/93
  • 8p. Häkli Artturi LeKi
    • 1. 7p. (4+3) 66/80/146
    • 2. 1p. (0+0+1) 70/0/-
  • 8p. Ylisoini Jukka Bodonos
    • 2. 8p. (4+1+3) 93/126/219
  • 7p. Manderbacka Miro KJ
    • 1. 7p. (4+3) 58/74/132
  • 7p. Parviainen Matias LoLif
    • 1. 7p. (4+3) 48/56/104
  • 7p. Tynkkynen Onni LoLif
    • 1. 7p. (4+3) 27/32/59
  • 7p. Ojala Veikko PuKa
    • 1.  1p. (0+1) 0/50/-
    • 2.  6p. (1+2+3)44/52/96
  • 6p. Aro Aleksi KJ
    • 1. 6p. (3+3) 36/55/91
  • 6p. Kemppe Jaakko OAK
    • 1. 6p. (3+3) 33/36/69
  • 6p. Koskinen Juuso ÄH
    • 1. 6p. (3+3) 19/22/41
    • 2. 5p. (0+2+3) 20/23/43
  • 6p. Syrjälä Otto KPK
    • 6p. (3+3) 53/78/131
  • 6p. Wasenius Aaron OAK
    • 1. 6p. (4+2) 45/58/103
  • 5p. ( 3 + 2 ) Juhola Janne KJ
    • 1. 5p. (2+3) 55/61/116
  • 5p. Kyösti Juho KJ
    • 1. 5p. (2+3) 55/61/116
  • 5p. Huhtamäki Veeti TaSi
    • 2. 5p. (1+1+3) 35/44/79

Juniori Cupin pistelasku:

  • Ennätyksistä on laskettu pisteet mukaan Juniori Cupin sääntöjen mukaan
  • 8 parasta pääsee finaaliin joka ryhmästä

Juniori Cup säännöt:

https://painonnosto.fi/liitto/liiton-saannosto/juniori-cupin-saannot-paivitetty-21-12-2017/

Punttikarnevaali säännöt:

https://painonnosto.fi/liitto/liiton-saannosto/punttikarnevaalisaannot-29-2-2016/