Juniori Cup 2020

JUNIORI CUPIN LOPPUHUIPENTUMA lokakuussa 31.10.2020 Kalajoella

Kilpailijoille lasketaan kahden (2) parhaimman osakilpailun pisteet yhteen, jonka perusteella jokaisen ikäsarjan 8 parasta pääsee mukaan loppuhuipennustapahtumaan (tasapisteissä olevat nostajat kutsutaan kaikki, niin että sarjassa on min. 8 osallistujaa).

Säännöistä poiketen Juniori Cupissa huomioidaan vuonna 2020 korotilanteen vuoksi loppuhuipentumaan kahden osakilpailun tulos. Kokonaiskilpailuun huomioidaan siis kaksi parasta osakilpailua sekä loppuhuipentuman kilpailusta saadut pisteet.

Cup kokonaispisteet Sukunimi Etunimi Seura

  • 1. osakilpailu/sijoituspisteet/ennätykset
  • 2. osakilpailu/sijoituspisteet/onnistuneet nostot/ennätykset 2. kilpailu peruutettiin koronatilanteen vuoksi
  • 3. osakilpailu/sijoituspisteet/ennätykset
  • 4. osakilpailu/sijoituspisteet/onnistuneet nostot/ennätykset

Juniori Cupin kokonaistilanne(päivitetty 15.9.2020):

Jokaisesta ryhmästä kahdeksan parasta pääsee loppukilpailuun. Jaetulla pisteillä tasatilanteessa olevat pääsevät mukaan Loppuhuipentumaan.

Juniori Cup tytöt 12-vuotiaat tai alle kokonaispisteet

sijapisteetsukunimietunimiseurasynt.temptyöntöyhteistulososakilpailu
120p.HirttiöRuskaPuKa2010202545JC4
120p. KänkänenHelkaPuKa2008273360JC4
120p. LindénSaraPuKa2008364581JC4
120p.MäntykenttäSaraOAK2009152035JC3
518p.NivaLiisaRoRe2008405292JC4
518p.PostilaEmmaOAK2008273663JC3
510p.HarmaalaIdaLeKi2008313758JC1
88p.LeinonenVennyHerakles2009121628JC3
Juniori Cupin kokonaispisteet
Sijat 1-8 Loppuhuipentumaan

 

Juniori Cup tytöt 13-16-vuotiaat kokonaispisteet

sijapisteetsukunimietunimiseurasynt.temptyöntöyhteistulos
120p.SavolainenIirisLeKi2006425292
219p.YlisoiniJanetteBod20066680146
318p. KononenIItaÄH20066474138
318p. Timonen-NissiJennaOAK20075164115
516p.KononenOliviaPuKa20045872130
516p.PostilaSaaraOAK2006405090
516p. TiainenInkaPuKa20055970129
814p. IivonenEllaPuKa20045158108
814p.HarellEllaPuKa2007374986
1011p.JürgenssonGertaRK20066065125
1110p.JäppinenElisaKJ20054556101
1110p.KorvaErikaOP20045266118
1110p.NquyenJuliaHerakles2004344781
1110p.SinisaariMarlaRa-Pa20056374137
159p. KononenOlgaPuKa2006374784
168p.HeikkiläIinan/a2007334881
168p.VirtaAadaOAK20075068118
187p. JaskariTeeaLeKi20054754100
187p. PesonenIinaTykki20054760107
187p.VäliviitaSara-SofiaKaVo20055166117
216p. KänkänenHillaPuKa2006384785
216p.LaukkarinenEmman/a20044460104
216p.NäsiRonjaTP20054657103
216p.PimiäTildaÄH2006283765
216p. RaudasojaViiviOAK20055063113
265p.ElonenMatildaPuKa2006314374
265p.HarellEmmiPuKa20054957106
265p.RättyäVilma2006425092
294p. HarjuAinoViPa20044361104
294p.KyöstiKatriKJ2005385088
313p.HolmilaEmiliaHerakles2005374582
323p. LuomapuroSädeKPK2004253762
323p.UotinenHelmiAtomi2004435093
Juniori Cupin kokonaispisteet 2020
Sijat 1-8 Loppuhuipentumaan

 

Juniori Cup pojat 12-vuotiaat tai alle kokonaispisteet

 pisteetsukunimietunimiseurasynt.temptyöntöyhteistulos
120p.GröhnHugoOAK2008354378
120p. LindholmChargerKPK2010283864
120p.OllonenKaiOAK2008374986
417p. RussellTorbjørnOAK2010283764
515p.JärvenpääAnttiPuKa2008384482
613p.HirttiöTuiskuPuKa2010162642
712p.RussellUkkoOAK2011182442
810p.VirtaniemiJuusoPuKa2009283866
98p.AlasuvantoOssiKJ2008223052
98p.TolonenVilhoTP2008151732
117p.MinkkinenUkkoTaSi2007253459
117p. PimiäÅkeÄH2010101525
136p.KyöstiKallePaPu2008202343
145p.HonganpuhtoJuhoPaPu2008192241
154p.KuusikkoMIikkaPaPu2010141731
163p.HagmanKonstan/a2011121426
163p.KuusikkoMatiasPaPu2010121729
163p.MäkitaloAsleOAK201181321
Juniori Cupin kokonaispisteet 2020
Sijat 1-8 Loppuhuipentumaan

 

Juniori Cup pojat 13-16-vuotiaat kokonaispisteet

 Pisteetsukunimietunimiseurasynt.temptyöntöyhteistulos
120p. AkujärviJonneOAK200585107192
120p. SuoniemiKonstaOAK200482111193
120p, RaudasojaValtteriOAK20046677143
419p.HautaniemiEetuPuKa20057391164
518p.ManderbackaMiroKJ20057497171
518p.TeurajärviLenniOAK20065164115
617p.HuhtamäkiVeetiTP20056377140
617p. ViitasaariJoonaPuKa20046880148
916p.MäkitaloEliasOAK2007414384
916p.OjalaVeikkoPuKa20067183154
1115p. KemppeJaakkoOAK20055271123
1214p.SilanneMiroTP20057190161
1311p. JokelaJoonaOAK20064557106
1311p.KähkönenKasperOAK20055266116
1510p.AhtiainenPatrickTP20046388151
1510p.KallioniemiLauriAU20055872130
1510p. LindholmChasimirKPK20054560105
1510p.MustonenTimoHerakles2007334174
1510p.ToivonenEemeliLoLif20047290162
208p.JokinenJerryAtomi20064556101
208p.KoivistoJoonasTAK20046480144
208p.MäkitaloOskariOAK20045465119
208p.TynkkynenOnniLoLif2006324375
208pHäkliArtturiLeKi20048195176
257p.KoskinenJuusoÄH2005283765
257p.NguyenSonHerakles20055560115
257p. ParviainenMatiasLoLif20056175136
257p. RantalaEetun/a2006354883
257p.RuokokoskiRekoNuVo20065060110
306p.AroAleksiKJ20055570125
306p.MäättäMatiasLoVe20044566111
306p.NurhonenEemeliTAK20046273135
335p.KyöstiJuhoKJ2006435497
335p.MajamaaVäinöPorPa20045871129
335p.RusiRoopeTAK20065060110
364p.ElorantaRonin/a2006283866
364p.WaseniusAaronOAK20044962111
383p.PeltovuomaSampoRoRe20054658104
383p.TeivaalaPetteriKPK2007373774
401p.LohiEsaTaSi200453-.
410p.ParkkinenMikiTAK2004---
Juniori Cupin kokonaispisteet 2020
Sijat 1-8 Loppuhuipentumaan

 

OSAKILPAILUIDEN TULOKSET:

 

Pisteetsukunimietunimiseurasynt.temptyöntöyhteistulososakilpailu
10p. 7+3HarmaalaIda2008313758JC1
10p. 7+3HirttiöRuska2010152237JC1
10p. 4+3+3HirttiöRuskaPuKa2010202545JC4
10p. 7+3KänkänenHelka2008192342JC1
10p. 4+3+3KänkänenHelkaPuKa2008273360JC4
8p. 5+3LeinonenVenny2009121628JC3
10p. 7+3LindénSara2008323971JC1
10p. 4+3+3LindénSaraPuKa2008364581JC4
10p. 7+3MäntykenttäSara2009121830JC3
10p. 4+3+3MäntykenttäSaraOAK2009152035JC3
10p. 7+3NivaLiisa2008374784JC1
8p. 4+1+3NivaLiisaRoRe2008405292JC4
10p. 7+3PostilaEmmaOAK2008273663JC3
8p. 4+3+3PostilaEmmaOAK2008354580JC4

TYTÖT ALLE 16-VUOTIAAT 2007-2004 syntyneet

Pisteetsukunimietunimiseurasynt.temptyöntöyhteistulososakilpailu
5p. 2+3ElonenMatilda2006314374JC1
8p. 5+3HarellElla2007354378JC1
6p. 0+3+3HarellEllaPuKa2007374986JC4
5p. 2+3HarellEmmi20054957106JC1
4p. 1+3HarjuAIno20044361104JC1
8p. 5+3HeikkiläIina2007334881JC1
3p. 0+3HolmilaEmilia2005374582JC1
6p. 3+3IivonenElla20044958107JC1
8p. 4+2+2IivonenEllaPuKa20045157108JC4
4p. 2+2JaskariTeeaLeKi20054654100JC3
3p. 2+0+1JaskariTeeaLeKi2005475097JC4
7p. 4+0JürgensonGertaRK20065565120JC3
7p. 4+3JürgenssonGerta20066065125JC1
10p. 7+3JäppinenElisa20054556101JC1
8p. 5+3KononenIIta20065765122JC1
8p. 5+3KononenIitaÄH20066474138JC3
10p. 4+3+3KononenIItaÄH20066474138JC4
8p. 5+3KononenOlivia20045571126JC1
8p. 2+3+3KononenOliviaPuKa20045872130JC4
3p. 0+3KononenOlga2006334174JC1
6p. 1+2+3KononenOlgaPuKa2006374784JC4
10p. 7+3KorvaErika20045266118JC1
4p. 1+3KyöstiKatri2005385088JC1
6p. 0+3+3KänkänenHillaPuKa2006384785JC4
6p. 3+3LaukkarinenEmmaPiVo20044460104JC3
3p. 0+3LuomapuroSäde2004253762JC1
10p. 7+3NquyenJulia2004344781JC1
6p. 3+3NäsiRonja20054657103JC1
7p. 4+3PesonenIina20054760107JC1
3p. 0+3PimiäTilda2006273463JC1
3p. 0+3PimiäTildaÄH2006283765JC3
6p. 3+3RaudasojaViivi20055063113JC1
5p. 2+3RättyäVilma2006425092JC1
0p. 0+0RättyäVilma2006405090JC3
10p. 7+3SavolainenIiris2006384583JC1
10p. 7+3SavolainenIirisLeKi2006425294JC3
5p. 4+1+0SavolainenIirisLeKi2006405292JC4
8p. 5+3PostilaSaara2006313869JC1
8p. 5+3PostilaSaaraOAK2006404989JC3
8p. 4+2+2PostilaSaaraOAK2006405090JC4
10p. 7+3SinisaariMarla20056374137JC1
10p. 7+3TiainenInka20055866124JC1
6p. 1+2+3TiainenInkaPuKa20055970129JC4
8p. 5+3Timonen-NissiJenna20075062112JC1
4p. 2+2Timonen-NissiJennaOAK20074863111JC3
10p. 4+3+3Timonen-NissiJennaOAK20075164115JC4
3p. 0+3UotinenHelmi2004435093JC1
8p. 5+3VirtaAada20075068118JC1
7p. 4+3VäliviitaSara-Sofia20055166117JC1
10p. 7+3YlisoiniJanetteBod20066380143JC1
9p. 7+2YlisoiniJanetteBod20066680146JC3

POJAT ALLE 12V. TAI ALLE 2008

Pisteetsukunimietunimi synt.temptyöntöyhteistulososakilpailu
8p. 5+3AlasuvantoOssi2008223052JC1
10p. 7+3GröhnHugo2008334275JC1
8p. 7+1GröhnHugoOAK2008344074JC3
10p. 4+3+3GröhnHugoOAK2008354378JC4
3p. 0+3HagmanKonsta2011121426JC1
6p. 3+3HirttiöTuisku2010162642JC1
7p. 2+2+3HirttiöTuiskuPuKa2010213051JC4
5p. 2+3HonganpuhtoJuho2008192241JC1
8p. 5+3JärvenpääAntti2008364379JC1
7p. 4+0+3JärvenpääAnttiPuKa2008384482JC4
4p. 1+3KuusikkoMIikka2010141731JC1
3p. 0+3KuusikkoMatias2010121729JC1
6p. 3+3KyöstiKalle2008202343JC1
10p. 7+3LindholmCharger2010263258JC1
8p. 5+3LindholmCharger2010273663JC3
10p. 4+3+3LindholmChargerKPK2010283864JC4
7p. 4+3MinkkinenUkko2007253459JC1
3p. 0+3MäkitaloAsle201181321JC1
10p. 7+3OllonenKai2008364884JC1
10p. 7+3OllonenKaiOAK2008374986JC3
7p. 4+3PimiäÅkeÄH2010101525JC3
6p. 3+3RussellUkkoOAK2011122133JC3
6p. 3+3RussellUkkoOAK2011182442JC4
7p. 4+3RussellTorbjørn2010232649JC1
8p. 5+3RussellTorbjørnOAK2010273764JC3
9p. 4+2+3RussellTorbjørnOAK2010283664JC4
8p. 5+3TolonenVilho2008151732JC1
10p. 7+3VirtaniemiJuuso2009283866JC1

POJAT ALLE 16-VUOTIAAT 2007-2004 syntyneet

Pisteetsukunimietunimiseurasynt.temptyöntöyhteistulososakilpailu
10p. 7+3AhtiainenPatrick20046388151JC1
10p. 7+3AkujärviJonne200583101184JC1
4p. 1+3AkujärviJonneOAK200584103187JC3
10p. 4+3+3AkujärviJonneOAK200585107192JC4
6p. 3+3AroAleksi20055570125JC1
0p. 0+0AroAleksi2005000JC3
4p. 1+3ElorantaRoni2006283866JC1
10p. 7+3HautaniemiEetu20056378141JC1
9p. 4+2+3HautaniemiEetuPuKa20057391164JC4
8p. 5+3HuhtamäkiVeeti20055465119JC1
3p. 3+0 HuhtamäkiVeeti2005000JC3
9p. 4+2+3HuhtamäkiVeetiTP20056377140JC4
8p. 5+3HäkliArtturi20048195176JC1
3p. 0+3JokelaJoona2006435598JC1
8p. 2+3+3JokelaJoonaOAK20064557106JC4
8p. 5+3JokinenJerry20064556101JC1
10p. 7+3KallioniemiLauri20055872130JC1
7p. 4+3KemppeJaakko20055061111JC1
5p. 3+2KemppeJaakko20055070120JC3
8p. 2+3+3KemppeJaakkoOAK20055271123JC4
8p. 5+3KoivistoJoonas20046480144JC1
7p. 4+3KoskinenJuuso2005283765JC1
5p. 2+3KyöstiJuho2006435497JC1
5p. 2+3KähkönenKasper20055264116JC3
6p. 4+1+1KähkönenKasperOAK20054866114JC4
3p. 0+3LindholmChasimir2005425698JC1
2p. 2+0LindholmChasimir2005405595JC3
7p. 4+0+3LindholmChasimirKPK20054560105JC4
1p. 0+1LohiEsa200453-.JC1
5p. 2+3MajamaaVäinö20045871129JC1
10p. 7+3ManderbackaMiro20057187158JC1
8p. 5+3ManderbackaMiro20057497171JC3
10p. 7+3MustonenTimo2007334174JC1
8p. 5+3MäkitaloElias2007404383JC1
8p. 4+2+2MäkitaloEliasOAK2007414384JC4
8p. 5+3MäkitaloOskari20045465119JC1
7p. 4+3MäkitaloElias2007364076JC3
6p. 3+3MäättäMatias20044566111JC1
7p. 4+3NguyenSon20055560115JC1
6p. 3+3NurhonenEemeli20046273135JC1
8p. 5+3OjalaVeikko20065666122JC1
8p. 4+1+3OjalaVeikkoPuKa20067183154JC4
0p. 0+0ParkkinenMiki2004---JC1
7p. 4+3ParviainenMatias20056175136JC1
3p. 0+3PeltovuomaSampo20054658104JC1
7p. 4+3RantalaEetu2006354883JC1
10p. 7+3RaudasojaValtteri20045869127JC1
10p, 7+3RaudasojaValtteri20046576142JC3
10p, 4+3+3RaudasojaValtteriOAK20046677143JC4
7p. 4+3RuokokoskiReko20065060110JC1
5p. 2+3RusiRoope20065060110JC1
7p. 4+3SilanneMiro20056380143JC1
6p. 4+2SilanneMiroTP20056388151JC3
7p. 4+1+3SilanneMiroTP20057190161JC4
10p. 7+3SuoniemiKonsta200481107188JC3
10p. 4+3+3SuoniemiKonstaOAK200482111193JC4
3p. 0+3TeivaalaPetteri2007373774JC1
6p. 3+3TeurajärviLenni20064659105JC1
8p. 5+3TeurajärviLenni20064760107JC3
10p. 4+3+3TeurajärviLenniOAK20065164115JC4
10p. 7+3ToivonenEemeli20047290162JC1
8p. 5+3TynkkynenOnni2006324375JC1
10p. 7+3ViitasaariJoona20045872130JC1
7p. 2+2+3ViitasaariJoonaPuKa20046880148JC4
4p. 1+3WaseniusAaron20044962111JC1