Leiritulet 11.-14.6.2012

Painonnostossa pidetään tänä vuonna lajikoulu painonnostossa, johon voidaan ottaa maksimissaan 10 lasta. Koska leirijärjestäjä on ilmoittanut ylimmäismäärän leiriin ja joudumme rajoittamaan osallistujamäärää, pyydetään seuroja tekemään ilmoituksen leirille osallistuvien halukkaiden nimet sähköpostitse SPNL:oon 13.5.2012 mennessä Karoliina Lundahlille karoliina.lundahl(a)vierumaki.fi .

SPNL käsittelee ilmoittautumiset ja ilmoittaa seuroille 15.5. mennessä hyväksytyt osallistujat. Ilmoittautumista ei voi tehdä Leiritulien nettisivuilta, koska painonnosto ei näy listalla lajikouluna. Tällä käytännöllä on pyrkimyksenä kohdella seuroja tasapuolisesti.

Leiri on telttaleiri, johon osallistujat tuovat omat telttansa ja makuupussinsa. Ilmoittautuessa ilmoitetaan onko oma teltta ja ketkä ovat samassa teltassa. Leirin hinta on 150€ per osallistuja (sisaralennus 15€). Hintaan kuuluu ruokailut ja harjoittelu omassa lajissa ja muissa lajikokeiluissa. SPNL tukee osallistujia pienellä summalla, joka selviää lopullisen ilmoittautumismäärän jälkeen. Laskutus tapahtuu SPNL:n kautta.

Lisätietoja leiristä löytyy Päijät-Hämeen Liikunta ja Urheilun nettisivuilta:

http://www.phlu.fi/koulutus-ja-tapahtumat/tapahtumat/leiritulet/

 

Leirin päävetäjänä toimii Henri Kaikkonen ja apuohjaajina Joonatan Kaikkonen ja Juuso Tuulinen.


Julkaistu 06.05.2012 11:35

Voit tilata uutiset myös RSS-syötteenä